جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد با حضور فرماندار و مسئولین ادارات مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه مواد مخدر علاوه مضر بودن برای شخص معتاد، تبعاتی را برای خانواده و اجتماع دارد گفت: مواد افیونی، شیرازه خانواده و اجتماع را از هم پاره می کند؛ بیشتر طلاق هایی که بوقوع می پیوندد بخاطر اعتیاد همراه است که تبعات بسیار مضری برای فرزندان دارد.

"عباس اقبال" پیشگیری را مهمتر از مقابله دانست و گفت: مقابله با مواد مخدر راه حل خوبی است امّا مهمتر از آن این است که نباید بگذاریم به مرحله مقابله برسد و لذا اولویت باید پیشگیری از اعتیاد باشد و اگر به مرحله مقابله رسید بیشتر باید به مسائل تربیتی، اخلاقی و اجتماعی خانواده ها و کسانی که گرفتار این وضعیت می شوند دقت داشته باشیم.

وی با اظهار تأسف از اینکه انجمن حمایت از زندانیان در بهاباد نداریم گفت: در حقیقت این انجمن حمایت از خانواده های زندانیان است؛ وقتی ما اینگونه خانواده ها را بهتر بشناسیم دستگاههای حمایتی بهتر می توانند به وضعیت مالی، اخلاقی و رفتاری آنها کمک کنند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با تأکید بر اینکه نگاه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر باید نگاه عمیق باشد نه نگاه ظاهری گفت: نگاه به جلسات باید نگاه کارشناسانه، کارآمد و کاربردی باشد تا این جلسات حاصلی را برای خانواده های گرفتار داشته و لذا همه باید احساس وظیفه کنیم و روی این مسئله توجه خاصی داشته باشیم.

اقبال در پایان با بیان اینکه مواد افیونی صنعتی وارد خانواده ها شده است گفت: خطر مواد صنعتی به مراتب بیشتر از مواد سنتی است؛ شورای فرعی و دستگاههای مسئول بایستی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و در رابطه با پیشگیری و درمان آن برنامه ریزی لازم تدوین و اجرا شود.

در ادامه جلسه سایر اعضا نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.