جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد با حضور فرماندار و سایر اعضا به منظور پیشگیری از مصرف ماده مخدر شیشه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه شیشه به خاطر تهیه آسان و مخاطراتی که دارد از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد گفت: لازم است اطلاع رسانی و آگاه سازی از عواقب جبران ناپذیر این ماده مخدر به ویژه برای جوانان صورت گیرد و خانواده ها نیز بر رفتار فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند.

عباس اقبال با تأکید بر اینکه همه‌ مردم چه مسئولان و چه شهروندان باید نسبت به این خطر حساسیت داشته باشند گفت: مهد کودک ها و مدارس نیز باید دید کافی را در کودکان و دانش آموزان ایجاد کنند و در حد توان این مسئله را کم کنیم تا جوانان ما درگیر اینگونه مسائل نباشند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد افزود: اعتیاد به این ماده مخدر، بر می گردد به جهل انسان ها و بیشتر در خانواده هایی مشاهده می شود که اطلاعات آنها کم است و باید در این زمینه آگاهی افراد را افزایش داد. وی از تمامی اعضا خواست در هفته کارزار با شیشه در برجسته کردن خطر این ماده خطرناک بهزیستی را کمک کنند.

رئیس بهزیستی بهاباد گفت: کارزار رسانه ای شیشه قرار است با هدف پیشگیری از مصرف ماده مخدر شیشه با ارائه بسته هاي آموزشي و آشنایی همه اقشار مردم به خصوص جوانان با اثرات مخرب شيشه به مدت یک هفته از 11 تا 19 دیماه اجرا می شود.

محمدی نیا اظهار داشت: بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به این گونه مواد،آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است.

در ادامه کارشناس پیشگیری از مواد مخدر سازمان بهزیستی استان یزد نیز بمباران تبلیغاتی و آگاه سازی از مصرف ماده مخدر شیشه را هدف اصلی کارزار پیشگیری از مصرف این ماده مخدر اعلام نمود و گفت: کسی که معتاد به شیشه باشد خیلی تن به درمان نمی دهد و ترک کردن آنها سخت و تقریباً غیر ممکن است و بهترین راه پیشگیری است.

وی افزود: شیشه بنیان اخلاقی خانواده را هدف قرار داده است و نابودی بنیان خانواده نتایج بسیار خطرناکی برای خانواده ها دارد.

در ادامه جلسه سایر اعضا برنامه های اداره مربوطه خود را در رابطه با پیشگیری از این ماده مخدر بیان نمودند.