جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان بهاباد برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان بهاباد به ریاست معاون فرماندار و با حضور رئیس اداره بهزیستی، شورای اسلامی شهر بهاباد و مسئولین ادارات مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه تکریم سالمندان از سفارشات اسلام می باشد بر نهادینه کردن حمایت از سالمندان و افزایش آگاهی های مردم نسبت به حوزه سالمندی تأکید نمود و خواستار برنامه ریزی و اقدامات مناسب برای سالمندان شد.

محمد هوشمند افزود: تأمين حداقل نيازهای اساسی سالمندان، حفظ احترام وحرمت سالمندان با استفاده از تمام ظرفیت ها یک امر ضروری است که باید این امر را جدی گرفته و زمینه لازم برای حفظ جایگاه سالمندان را فراهم نماییم.

علی اصغر پاک نهاد رئیس اداره بهزیستی بهاباد هم در این جلسه بااشاره به آمار جمعيت سالمندی گفت: با توجه به نرخ بالای سالمندی در شهرستان که در حدود 14 درصد است برنامه ریزی در حوزه های سلامت، ورزش، اوقات فراغت، توانبخشی و ایجاد بسترهای لازم جهت حضور سالمندان در اجتماع ضروری است.
در ادامه جلسه راهکارها و برنامه های مناسب برای سالمندان مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

نامگذاری و مناسب سازی یکی از پارک های شهر مختص سالمندان، برنامه ریزی جهت اجرای ورزش های همگانی به صورت هفتگی با محوریت ورزش و سلامت سالمندان و برگزاری اردوهای هفتگی و ماهانه درون شهری برای بازنشستگان و سالمندان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.