جلسه شورای ترافیک شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه شورای ترافیک شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای ترافیک شهرستان بهاباد با حضور رئیس پلیس راهور استان، فرماندار بهاباد، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای ترافیک شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه به تصادفات یکسال گذشته اشاره نمود و گفت: همه این حوادث به علت بی احتیاطی و عدم استفاده از کلاه ایمنی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی بود.

"عباس اقبال" به آثار و پیامدهای تصادفات و حوادث رانندگی اشاره نمود و گفت: یکی از جاهایی که آرامش روحی و روانی مردم خدشه دار می شود همین تصادفات است؛ اگر مردم آرامش روحی و روانی می خواهند باید قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمایند.

وی به توزیع کلاه ایمنی در شهرستان اشاره نمود و گفت: در راستای افزایش ایمنی راکبین موتورسیکلت و فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی کمک کردیم 1000 کلاه ایمنی با یک سوم قیمت تمام شده، در شهرستان توزیع شود تا این مورد که مربوط به امنیت مردم در شهر است را کم کنیم؛ در روزهای اول مردم از آن استقبال خوبی داشتند ولی متأسفانه پلیس راهور ادامه آن را جدی نگرفت.

اقبال، با تأکید بر فرهنگ سازی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به ویژه استفاده کلاه ایمنی گفت: استفاده از کلاه ایمنی یکی از کم هزینه ترین شیوه های تأمین ایمنی و سلامت راکبین موتورسیکلت است؛ اگر 80 درصد راکبین فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی را داشته باشند خیلی از تلفات را نداریم.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد:

سرعت رانندگی در یزد 5 درصد از میانگین کشوری بالاتر است/ یکی دیگر از دلایل افزایش تصادفات عدم آگاهی مردم از قوانین است

 

رئیس پلیس راهور استان یزد به آمار بالای تصادفات در یزد اشاره نمود و گفت: استان یزد در بین 30 استان کشور، رتبه اول در عدم رعایت قوانین رانندگی را دارد.

"سرهنگ منصور جمشیدی" سرعت بالای موتورسیکلت سواران و برخورد موتور با عابرین پیاده و همچنین پراکندگی جمعیت و جاده ها را از عوامل افزایش آمار تصادفات در استان یزد بیان نمود و تصریح کرد: سرعت رانندگی در یزد 5 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی افزود: یکی از راههای کنترل سرعت استفاده از ابزارهای الکترونیکی است که در این رستا 102 دوربین کنترل سرعت جهت ثبت تخلفات رانندگی در یزد نصب گردیده است.

جمشیدی، یکی دیگر از دلایل افزایش تصادفات را عدم آگاهی مردم از قوانین عنوان نمود و گفت: باید فرهنگ سازی و آموزش های لازم در این زمینه به خانواده ها توسط ادارات فرهنگی به ویژه آموزش و پروش داده شود.

فرمانده انتظامی شهرستان بهاباد هم در این جلسه به کاهش تصادفات نسبت به یکسال گذشته اشاره نمود و گفت: تصادفات در شهرستان بهاباد نسبت به سال گذشته 21 درصد کاهش یافته است.

رحیم زاده همچنین خواستار ایجاد آموزشگاه رانندگی موتورسیلکت و خدمات شماره گذاری پلاک وسایل نقلیه در شهرستان شد.

ایجاد مرکز معاینه فنی، ارائه آموزش های لازم در بحث ترافیک و کلاس آموزش فرهنگ ترافیک به دانش آموزان و اولیاء آنها، ایجاد پارک ترافیک در شهرستان، کنترل اضافه بار کامیون ها در  مسیر، علائم ایمنی جاده آسفیچ ـ راور و ایمنی جاده سه چاهون از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

انجام اقدامات لازم در خصوص ایجاد آموزشگاه رانندگی موتورسیکلت در شهرستان، ایجاد مرکز معاینه فنی، ایجاد مرکز پلاک گذاری و پیگیری فرمانده راهور استان از طریق تهران برای اختصاص سری  پلاک به شهرستان بهاباد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.