جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد که در آستانه دهه فجر و به یاد شهید غلامرضا ملکپور و با حضور امام جمعه، مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد به بیان نکاتی در مورد انقلاب اسلامی و تحولات منطقه پرداخت.

راه شهیدان را گم نکنیم

فرماندار بهاباد با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد مسعود امام حسن عسکری(ع) و درود به روح امام خمینی(ره) بنیانگذار مقدس جمهوری اسلامی و شهدای انقلاب اسلامی مخصوصاً شهید غلامرضا ملکپور و آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای مقام معظم رهبری گفت: راه شهیدان را گم نکنیم و تبلیغات زهراگین دشمنان و برنامه هایی که شیاطین برای انحراف فکر، ذهن و رفتارما از راه امام و شهدا برنامه ریزی کرده اند باعث نشود که از راه این عزیزان منحرف شویم و اهداف آنها را فراموش کنیم.

 

نظام ما روز به روز قوی تر و تأثیرگذارتر در صحنه عالم است

"عباس اقبال" با تبریک فرارسیدن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شهادت عزیزانی که در راه پیروزی انقلاب و در سالهای اوج انقلاب به دست رژیم پهلوی به شهادت رسیدند گفت: آنچه مسلم است ملت ما کار عظیمی را به رهبری یک عالم عارف و انسان خود ساخته ای که یک ذره ای از هوای نفس در وجود او نبود انجام داد.

فرماندار بهاباد افزود: انسان وقتی بعضی از خاطرات و شرح احوال امام را مطالعه یا می شنود تعجب می کند که یک انسان چه ابعاد عظیمی می تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه مردم حقیقتاً در طول انقلاب و در طول این 36 سال محکم و استوار ایستاده اند گفت: امروز بحمدا... نظام ما روز به روز قوی تر و تأثیرگذارتر در صحنه عالم است.

اقبال ادامه داد: ابر قدرت های مستکبر که هیچ کس را بجز خودشان به رسمیت نمی شناسند با وضعیتی روبرو هستند که نظر مساعد مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران در هر برنامه ای که داشته باشند ابتر می ماند و این به برکت خون شهدا، رهبری امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) می باشد.

 

این انقلاب همچنان مثل سرو ایستاده است و به پیش می رود

فرماندار بهاباد گفت: امروز در صحنه بین المللی علیرغم اینکه فقط یک کشور بیشتر نیستیم، در مقابل همه مستکبرین و کسانی که استقلال و آزادی کشورها را به رسمیت نمی شناساند ایستاده ایم. و تاکنون آنچه پیش رفته است نظام برحق جمهوری اسلامی بوده است.

وی در خصوص تحریم های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: در صحنه بین المللی می بینیم دشمنان خیلی برنامه ریزی داشته اند؛ از جنگ تحمیلی، تجهیز منافقین، استفاده از جریان های به ظاهر مذهبی علیه انقلاب و بعد از آن جنگ 8 ساله و توطئه های متعددی که در طول این 36 سال دست به گریبان آن بودیم، این انقلاب همچنان مثل سرو ایستاده است و به پیش می رود و ذره ای از تحریم ها و تهدیدات دشمنان هراسی ندارد.

 

حمله عظیم تبلیغاتی و هدفمند  دشمنان برای آسیب رساندن به این انقلاب

"عباس اقبال" بابیان اینکه خیلی باید مواظب باشیم تا تبلیغاتی که دشمنان برای ضربه زدن و آسیب رساندن به این انقلاب و نظام انجام می دهد نتواند در ملت ما، مردم ما، جوانان ما و خودما یک ذره ای خلل ایجاد کند گفت: امروز می بینیم با حمله عظیم تبلیغاتی که برنامه ریزی و هدفمند است و همراه با برنامه های عملی مثل همین تحریم ها از قبیل تحریم بانک مرکزی، نفت و... روبرو می باشیم ملت همه اینها را با ایستادگی و اعتماد به نفس پشت سرگذاشته است.

 

حضور و حرکت آمریکا در منطقه به ضرر خودش تمام شده

اقبال با بیان اینکه حضور و حرکت آمریکا در منطقه به نفع ملت ایران شد گفت: آمریکا آمد در عراق و افغانستان تا انقلاب ما را محصور کند امّا لطف و خیر خداوند باعث شد طالبان دشمن شرقی ما و صدام دشمن غربی ما از بین برود و به برکت انقلاب اسلامی، رهبری های داهیانه و الهی مقام معظم رهبری، فرهنگ انسان ساز اسلام ناب به دنیا صادر شود و بحمدا... این انقلاب به حرکت توفنده خود به ادامه می دهد.

 

دهه فجر را در پیش داریم/ ارزش ها و اهداف انقلاب را برای مردم بخصوص برای جوانان، نسلی که انقلاب و جنگ را ندیده است تبیین و روشن کنیم.

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان با تأکید بر لزوم پر رنگ شدن نقش مردم در برگزاری جشن ها و برنامه های دهه فجر گفت: آنچه که در دهه فجر بیشتر باید نمود پیدا کند حضور مردم است که اوج آن در روز 22 بهمن است.

"عباس اقبال" با بیان اینکه امروز در این دنیا هیچکس برای ما نمی تواند دستور و نسخه بپیچد و بگوید باید این کار را بکنیم گفت: ما مسئولین وظیفه داریم دستاوردهای انقلاب و توطئه های صورت گرفته توسط دشمنان و همچنین ارزش ها و اهداف انقلاب را برای مردم بخصوص برای جوانان، نسلی که انقلاب را ندیده است تبیین و روش کنیم.

وی همچنین بر اطلاع رسانی به مردم از نحو خدمات و فعالیت های مناسبی که توسط ادارات صورت می گیرد تأکید نمود و گفت: در هر بعدی که نگاه می کنیم با وجود مشکلاتی که در بوجه داریم مردم کمک و همکاری می کنند و کارها بخوبی پیش می رود اینها نیز باید اطلاع رسانی شود.

اقبال گفت: امروز در دنیا علیرغم همه هماهنگی هایی که بین قدرت های استکباری در منطقه است می بینیم دولت برنامه های خود را با روال عادی ادامه می دهد و این را باید در دهه فجر با ارائه خدمات بیشتر به مردم نشان بدهیم.

وی در ادامه بر هر چه با شکوه تر برگزار کردن برنامه های ایام ا... دهه فجر تأکید نمود و گفت: برنامه های دهه فجر باید به نحو احسن برگزار شود.

 

تشکر و قدردانی فرماندار از حمایت های استاندار یزد

در این جلسه فرماندار بهاباد ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های مهندس میر محمدی استاندار یزد در خصوص پیگیری مسائل شهرستان بهاباد گفت: تاکنون جلسات متعددی با استاندار داشتیم؛ دربعضی از مسائل شهرستان از جمله اشتغال، گاز، آب و کشاورزی علیرغم مشکلاتی که بود کارهای خوبی صورت گرفته است و انشاا... این کارها به مرحله ظهور برسد و بحث عملیاتی آن شروع شود و مردم ببیند که مسائل توسط مسئولین پیگیری شده است.

 

هماهنگی با مسئولین شهرستان بیشتر شده است

فرماندار ضمن تشکر از امام جمعه، بخشداران، مسئولین ادارات و شوراها گفت: هماهنگی بین مسئولین شهرستان بسیار خوب است که باید ادامه یابد.

 

انتخابات مجلس کم کم دارد جرقه های تبلیغاتی آن می خورد

اقبال با اشاره به اینکه انتخابات مجلس کم کم دارد جرقه های تبلیغاتی آن می خورد گفت: ما از نظر قانونی به عنوان برگزار کننده انتخابات کاملاً بی طرف هستیم و خیلی دقت داشته باشید به نحوی نباشد که به دنبال کاندیداها یا جناح خاصی باشیم.

وی افزود: خیلی مواظب باشید که از امکانات، برنامه ها و وقت دولتی استفاده نکنید که اگر احساس کنیم اداره ای در این مسئله برنامه ای دارد بدون تعارف برخورد می کنیم.

 

ادامه ده گردشی روستاها پس از تحقق وعده های داده شده / ما می خواهیم کار انجام شود و کار تبلیغاتی نمی خواهیم بکنیم

فرماندار بهاباد در خصوص بحث ده گردشی روستاها گفت: ما می خواهیم کار انجام شود و کار تبلیغاتی نمی خواهیم باشد؛ رفتن به روستاها را فعلاً متوقف کردیم تا روستاهایی که تاکنون رفته ایم و قول هایی که دادیم بررسی و آنها را عملی کنیم و سپس مرحله بعدی را شروع کنیم.

 

عدم استفاده شخصی از وسایل نقلیه دولتی در ساعت غیر اداری، پاسخگویی مسئولین بعد از ساعت اداری، هماهنگی مرخصی ها و مأموریت ها، تشکیل کمیته اشتغال شهرستان، بررسی پیشرفت پروژه های تملک، پیگیری بودجه ها توسط ادارات، پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به هر اداره توسط مسئولین ادارات شهرستان در استان و تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستان از جمله مباحثی بود که فرماندار بر آنها تأکید نمود.

تقدیر و تجلیل از خانواده شهید غلامرضا ملکپور و اهداء لوح تقدیر معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به پاس زحمات فرماندار بهاباد در شورای اشتغال استان در خصوص همکاری در پرداخت وام خودشتغالی به مددجویان شهرستان از دیگر برنامه هایی بود در این جلسه صورت گرفت.