جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور استاندار یزد برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور استاندار یزد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای اداری شهرستان به یاد شهیدان علی اصغر و محمدرضا امینی پور با حضور استاندر یزد، فرماندار، مسئولین و رؤسای ادرات شهرستان در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

"سید محمد میرمحمدی" در شورای اداری شهرستان بهاباد، شورای اداری را تشكیل دهنده مجموعه مدیریت شهری و سرآمد تدبیر و مدیریت در كارها دانست و با اشاره به ابتكار انجام شده در آغاز جلسات شورای اداری بهاباد با حضور یكی از خانواده های شهدا گفت: حضور این عزیزان موجب آن می شود كه ما به مسئولیت های خودمان بیشتر واقف شویم و این حضور در واقع یادآور مسئولیتهای سنگین ما در قبال حفظ انقلاب و نظام و میراث كهن و ارزشهای انقلاب اسلامی و آمادگی هایی است كه باید در هر زمان و مكان در قبال مسائل مختلف داشته باشیم.
استاندار افزود: یاد شهدا یادآور وظایف معنوی ماست و انگیزه بیشتری به ما می دهد كه به مسئولیتهایمان بیشتر توجه كنیم و پیرو راه شهدایی باشیم كه جانشان را نثار انقلاب كرده اند و این امر وظیفه شناسی را در ما تقویت می كند.
وی خاطر نشان نمود: در واقع من به اینكه از خانواده شهید فردی اینجا حضور پیدا كند و مطلبی را مطرح نماید اكتفا نمی كنم بلكه اهدافی كه این شهدای عزیز داشتند و برایش جان داده اند باید در همه وجود ما جا بگیرد.
عالی ترین مقام اجرایی استان در رابطه با مفاخر بهاباد از جمله ملاعبدالله بهابادی تصریح كرد: باید ارزشهای وجودی این مفاحر را تبیین و تشریح و ترویج كنیم و در جامعه زنده نماییم و تنها به عنوان ایشان اكتفا نكنیم بلكه باید از این مفاخر بهره ببریم و استفاده كنیم، بنابراین این بزرگان را باید در جلسات مناظره و مباحثه و درس و بحث به نحوی به مردم معرفی كنیم تا مردم از ویژگیهای برازنده ایشان بهره ببرند و بتوانند در وجود خود این موارد را متجلی كنند و از آنها پیروی نمایند.
میرمحمدی در ادامه به جایگاه تعامل و همدلی در موفقیت امور اشاره كرد و گفت: ما این درس را از امام خمینی(ره) گرفتیم كه همه باید در محور كلمه توحید و توحید كلمه حركت كنیم و با نگاه امت واحده به جامعه بنگریم و در این رابطه امروز شاهد این همدلی و وفاق و همراهی هستیم و همه در كارها خودشان را سهیم و شریك می دانند .
استاندار یزد با بیان این امر كه "دولت تدبیر و امید اساس كار خود را بر مكتب اسلام، اعتماد مردم و جدیت و سختكوشی قرار داده " افزود: بنابراین اصل حركتهای ما مبتنی بر ارزشهای الهی و مكتب اسلام است و آنچه برای ارزیابی كارهایمان ملاك قرار می گیرد، افزایش اعتماد مردم به مسئولین و در نهایت سختكوشی و تلاش بیشتر ناشی از رضایت مردم است و هرچه مردم بیشتر رضایت داشته باشند تلاش مسئولین بیشتر خواهد شد و همه در كار خستگی ناپذیر خواهند بود.
وی سپس به برخی از مشكلات ارائه شده از سوی اعضاء شورای اداری بهاباد از جمله بحث گازرسانی اشاره كرد و گفت: جلسات متعددی در خصوص گازرسانی به بهاباد برگزار شده و به راهكاری رسیدیم كه این امر برای دولت مقدور باشد و كار عملی شود، بنابراین دولت پذیرفت كه پنجاه درصد هزینه گازكشی به بهاباد را متقبل شود و پنجاه درصد هم در استان از طریق وام دنبال شود و در این رابطه نیز رایزنیهایی با دو بانك عامل استان صورت گرفته و مقرر شده هریك بیست میلیاردتومان وام جهت این امر تخصیص دهند و ده میلیاردتومان را نیز شركت گندله سازی به صورت پیش پرداخت بپردازد و وزیر محترم نفت هم طی نامه ای تضمین بازپرداخت وامها را از محل شركت ملی نفت نموده است و این امر خوشبختانه سبب شده كه این كار امكان عملیاتی شدن را داشته باشد.
میرمحمدی افزود: بانك ملت موافقت خود را اعلام كرده و ما به دنبال این هستیم تا بانك ملی هم موافقت مركز را در این رابطه اخذ كند و شركت گاز هم فاز اول كار را به مناقصه بگذارد و كار شروع شود.
عالی ترین مقام اجرایی استان در خصوص بحث آب گفت: به دنبال آن هستیم كه سه كیلومتر دیگر برقرسانی انجام شود و انشاءالله با استفاده از آب انتقالی كیفیت آب شرب را بهبود داد.
وی افزود: در انجام كارها مراقبت نماییم تا كاری كه انجام می شود یا در حال انجام است را به مردم بگوییم و از بیان مطالبی كه اطمینان از حصول آن نداریم پرهیز كنیم تا ایجاد توقع در مردم ننماید.
استاندار سپس با اشاره به لزوم رفع مشكل اشتغال بهاباد با بیان این امر كه" امیدواریم با بحث استقرار گندله سازی مسئله اشتغال نیز در این شهرستان حل و فصل شود" خاطر نشان كرد: در مورد عزیزانی نیز كه تحصیلات عالیه دارند، سعی می كنیم از طریق پاركهای علم و فناوری مسئله اشتغال آنها را دنبال كنیم چرا كه این افراد باید پیشگامان خلاقیت و نوآوری در منطقه باشند.
میرمحمدی افزود: باید نگاه پشت میزنشینی و كارمند دولت شدن در جوانان ما تغییر كند و به نگاه كارآفرینی، خلاقیت و نوآوری بدل شود.
وی گفت: خوشبختانه استان ما از نظر مسائل فرهنگی یكی از استانهای رتبه اول است و در شاخصهای فرهنگی در رتبه های بالا هستیم و طبیعی است كه انتظار هم جز این نیست و ما تلاش می كنیم به تناسب پیشرفتهای زمانه مسائل فرهنگی را ببینیم و به دنبال آن هستیم تا از طریق مراكز علمی و تحقیقاتی استان، بتوانیم نرم افزارهایی را فراهم كنیم و لب تاب هایی را تدارك ببنیم تا با ساخت ارزان قیمت و تولید محتوای مناسب در آن، خانواده ها بتوانند آن را در اختیار فرزندان خود قرار دهند.
استاندار یزد در پایان با بیان این امر كه "من همدلی و هم افزایی را عامل پیشرفت می دانم و آنچه شما باید دنبال كنید این است كه پتانسیلها و ظرفیتهای منطقه را شناسایی نموده و برای شكوفایی این ظرفیتها، طرحها و برنامه هایی داشته باشید" خاطر نشان نمود: باید ظرفیتهای منطقه را شناسایی كنیم و برای رفع مشكلات با برنامه ریزی مناسب و واقع نگری و تلاش مضاعف اقدام نماییم كه آینده نیز متعلق به كسانیست كه با وحدت و پشتكار به انجام امور می پردازند.

فرماندار بهاباد در ابتدای جلسه با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و خیرمقدم به استاندار یزد گفت: شهرستان بهاباد پتانسیل های بسیار خوبی دارد که انشاالله بتوانیم با کمک و راهنمایی شما آن را شکوفا و استفاده کنیم.

"عباس اقبال" با بیان اینکه اگر بخواهیم شهرستان بهاباد را با قبل از انقلاب مقایسه کنیم ما هیچ چیز نداشتیم گفت: الحمدالله جدا از مسائل فرهنگی و معنوی که مردم به برکت خون شهدا پیدا کرده اند و دارند، تأثیر انقلاب اسلامی در مسائل مختلف رفاهی و مادی هم قابل مقایسه نیست و مردم به عیان می بینند.

وی ضمن تشکر از استاندار برای تشکیل جلساتی که برای رفع مشکلات و پیگیری مسائل بهاباد تشکیل دادند گفت: چنانچه چند مسئله اساسی که استاندار محترم در مورد شهرستان بهاباد در صدد حل آن هستند بر طرف شود ده ها مسئله و مشکل دیگر نیز حل خواهد شد و امیدورایم مردم بزودی شاهد به بار نشستن زحمات جنابعالی باشند.

اقبال با تأکید بر رفع مشکلات شهرستان گفت: بهاباد شهرستان جدید التأسیس است و طبیعی است که مشکلات خاصی هم دارد و توقع هم نداریم که این مسائل و مشکلات یکجا حل شود امّا باید برنامه ریزی داشته باشیم که بتوانیم در حدّ امکان مسائل و مشکلات را کم کنیم.

وی باتشکر از استاندار بابت پیگیری گندله سازی بهاباد گفت: در بحث اشتغال کار بسیار بزرگی انجام دادید و با همتی که در سرمایه گذاران جهت این گندله سازی دیدم با به ثمر رسیدن این کار، بسیاری از مسائل ما در بخش اشتغال حل خواهد شد.

فرماندار در خصوص زمین مورد نیاز مردم جهت مسکن گفت: باتوجه به اینکه بهاباد یکی از قطب های کشاورزی استان محسوب می شود امّا در خود شهر بهاباد و بعضی از روستاها علیرغم اینکه زمین فراوان داریم محدودیت هایی در بحث محدوده است؛ به طوری که مردم مجبورند برای تأمین زمین مورد نیاز خود زمین های زراعی و باغات را تغییر کاربری بدهند.

وی ادامه داد: برنامه وزارت مسکن و شهرسازی این است که محدوده ها را اضافه نکنیم و نظر درستی هم هست اما اگر بتوانیم در این مورد خدمتی به مردم بکنیم کمتر از گاز و گندله نیست.

اقبال در پایان با بیان اینکه یک همدلی و هم زبانی و همسنگری در بین مسئولین شهرستان احساس می شود گفت: امرور روند خوبی را در شهرستان طی می کنیم و امیدواریم در شهرستان کارهای خوبی که شروع شده زودتر عملیاتی کنیم تا مردم خوشحال شوند.

در این جلسه از خانواده شهیدان امینی پور توسط استاندار یزد تجلیل بعمل آمد و در پایان جلسه از کتاب "آموزش و پرورش بهاباد در رهگذر زمان" تألیف غلامعلی نفیسی بهاباد بهابادی که به تاریخچه آموزش و پرورش بهاباد می پردازند رونمایی شد.