جلسه ستاد هماهنگی مناسبت های خرداد شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه ستاد هماهنگی مناسبت های خرداد شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد مناسبت های خرداد شهرستان برای هماهنگی و برنامه ریزی هرچه بهتر مراسمات سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس، سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت قیام خونین 15 خرداد با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ، مسئولین دستگاههای فرهنگی و ادارات مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با بیان مناسبت های خرداد گفت: یقیناً حادثه سوم خرداد و فتح خرمشهر سند افتخار بزرگی در دفتر انقلاب اسلامی است و همچون خورشیدی نورافشانی می کند؛ فتح خرمشهر در پرتو رهبری امام راحل، جانبازی و جانفشانی رزمندگان، وحدت، همکاری و هماهنگی مردم و در کنار آن برنامه ریزی بسیار خوبی که نیروهای مسلح ما انجام دادند توانستیم دشمن را شکست دهیم.

عباس اقبال ادامه داد: بعد از فتح خرمشهر موضع گیری های دشمنان نسبت به کشور ما خیلی متفاوت شد و پی بردند به قدرت جمهوری اسلامی و در حقیقت سوم خرداد نقطه عطف تاریخ جنگ هشت ساله ما و تثبیت پیروزی و قدرت نیروهای مسلح ایران بود.

وی اظهار داشت: عواملی که در فتح خرمشهر مؤثر بود بعد از خرمشهر هم هست؛ امروز اگر قرار باشد در مقابل استکبار بایستیم قطعاً در سایه وحدت است؛ وحدتی که زیر پرچم ولایت شکل بگیرد و با ایمان و اعتقادات انسان پیوند بخورد هرگز شکست نمی خورد.

اقبال با تأکید بر اینکه ارزش های دفاع مقدس باید تقویت شود اظهار داشت: اگر امروز می بینیم علیرغم استقرار ناوهای آمریکا در خلیج فارس قدرت و جرأت حمله به ایران را ندارند به خاطر هشت سال دفاع مقدس رزمندگان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بعد از 1400 سال به رهبری امام راحل به عنوان یک مرجع تقلید که مردم از عمق وجود ایشان را قبول داشتند انقلاب اسلامی در کشور پیروز شد گفت: همه ما مدیون امام راحل هستیم و راه موفقیت و پیروزی ما نصب العین قرار دادن رهنمودهای امام راحل می باشد که رمز پیروزی را وحدت کلمه می دانستند.  

فرماندار بهاباد با اشاره به برنامه های بسیار خوبی که در دهه فجر سال گذشته برگزار شد تأکید نمود: استفاده از ظرفیت مردم و ظرفیت اعتقادی مردم همانطور که در دهه فجر انجام شد باید مد نظر قرار گیرد و لذا  برنامه ها باید توسط مردم و مساجد انجام شود؛ چون امام راحل عظم الشان و فتح خرمشهر متعلق به مردم است.

اقبال همچنین با تأکید براینکه از مهدهای کودک تا دانشگاه ها باید تصورشان از فتح خرمشهر به نمایش گذاشته شود گفت: اگر این میراث فراموش شود انقلاب از بین می رود و مردم نمی توانند از ثمرات انقلاب استفاده کنند و لذا باید از ظرفیت دانش آموزان و دانشجویان استفاده شود.

در ادامه مسئولین دستگاهها برنامه های پیشنهادی خود را جهت برنامه ریزی مناسبت های خرداد ارائه نمودند و مقرر شد این برنامه ها برای اجرای هماهنگ جمع بندی شود.

برگزاری رژه موتوری و غبار روبی قبور شهدا در سوم خرداد، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مراسم گرامیداست سوم خرداد و قیام 15 خرداد در مساجد و تجمع بسیجیان در مسجد جامع و تقدیر از رزمندگان بهاباد که در عملیات های فتح خرمشهر حضور داشتند، اعزام 250 نفر از عاشقان امام خمینی(ره) به مرقد مطهر آن حضرت، برگزاری مسابقات جهت تبیین اندیشه های امام راحل، اجرای برنامه های فرهنگی در مدارس و مساجد، برپایی نمایشگاه در رابطه با فتح خرمشهر، سالگرد ارتحال امام و قیام خونین 15 خرداد و اعزام مبلغ به روستاها از جمله برنامه هایی است که در شهرستان بهاباد اجرا خواهد شد.