جلسه ستاد هماهنگی زائرین اربعین حسینی شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه ستاد هماهنگی زائرین اربعین حسینی شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد هماهنگی زائرین اربعین حسینی شهرستان بهاباد به منظور پذیرایی از کاروان های پیاده اربعین در کربلا و با حضور مسئول ستاد اربعین استان، معاون جذب مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، فرماندار بهاباد و مسئولین مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی در کربلا فقط یک راهپیمایی نیست گفت: پیاده روی اربعین، سمبل وحدت و ولایتمداری است و اثرات فرهنگی بزرگی در ملت و جوانان داشته است.

"عباس اقبال" تصریح کرد: در بین معصومین(ع) و در معارف اسلامی هیچ چیز به اندازه ولایت تأکید نشده است؛ اگر ولایت نباشد، نماز و دیگر عبادت های انسان بیهوده است.  

وی به اجتماع میلیونی مردم در اربعین حسینی اشاره نمود و گفت: میلیون ها نفر از مردم عشق و علاقه خود را به سید و سالار شهیدان اظهار می نمایند که این حضور روز به روز در حال گسترش است؛ این نمادی از وحدت بین مسلمانان و تذکری برای دشمنان اسلام است.

اقبال، با بیان اینکه برخی افراد توفیق حضور در پیاده روی اربعین را ندارد و دوست دارند در ثواب زیارت اربعین شریک باشند گفت: یکی از راه های شریک شدن در ثواب پیاده روی اربعین، پذیرایی از این زائرین می باشد که باتوجه به اینکه موکب هایی توسط ستاد اربعین استان یزد در عراق ایجاد شده است مردم می توانند در این امر شریک شوند.

در ادامه معاون جذب مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به ثبت نامه زائرین پیاده اربعین اشاره نمود گفت: سال گذشته حدود پنج هزار نفر زائر پیاده ثبت نام نموده بودند که این رقم امسال  به حدود ۳۴ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان این صدور رواید در ۱۱ استان انجام می شود گفت: امسال برای اولین بار صدور روادید در استان انجام می شود.

مسئول ستاد اربعین استان هم با بیان اینکه بزرگترین موکب در کربلا مربوط به استان یزد می باشد گفت: امیدواریم مردم همچون سال های گذشته با اهداء نذورات نقدی و غیر نقدی خود همیار ستاد اربعین استان باشند.

وی به شماره حساب ستاد اربعین برای واریز کمک های مردمی استان اشاره کرد و گفت: شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۰۰۰۷ نزد بانک ملی به منظور دریافت کمک های نقدی مردم افتتاح شده است.

گفتنی است بیش از ۴۰۰ نفر از زائرین و عاشقان حسینی بهاباد در پیاده روی اربعین حسینی شرکت می کنند.

همچنین اولین کاروان زائران پیاده حرم ابا عبدا... الحسین(ع) ظهر امروز در میان بدرقه گرم مردم، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان از کنار مقبره علامه آخوند ملا عبدا... بهابادی و همزمان با اولین باران پاییزی عازم کربلای معلی شدند.