جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی شهرستان بهاباد برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی شهرستان بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی شهرستان بهاباد روز گذشته با حضور فرماندار و مسئولین ادارات فرهنگی در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با آروزی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان با تأکید بر اینکه کارهای فرهنگی در شهرستان باید رصد شود تا سالم برگزار شود گفت: در شهرستان کارهای فرهنگی و مذهبی به صورت خودجوش توسط مردم انجام می شود که ضرورت دارد با ساماندهی و نظارت مسئولان فرهنگی و مذهبی نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف ازبین برود.

عباس اقبال با بیان اینکه برنامه دشمن ایجاد اختلاف، انحراف و بدعت در اعتقادات دینی می باشد گفت:  کارهای فرهنگی باید منجر به تثبیت و تعمیق اعتقادات صحیح الهی گردد.

وی اظهار داشت: بحمدالله در تمام روستاهای شهرستان برنامه های فرهنگی اجرا می شود و مردم به ویژه جوانان در اینگونه مراسم ها پیش قدم هستند که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی به فعالیت روحانیون در روستاهای شهرستان اشاره نمود و گفت: بیشتر روستاهای ما دارای روحانی هستند و عکس العمل مردم مشخص نموده که فعالیت تبلیغی آنها با استقبال خوب مردم روبرو شده است.

اقبال با بیان اینکه روحانیون و مداحان باید بیشتر زیر چتر حمایت و مورد تجلیل قرار گیرند خواستار کمال استفاده از ظرفیت هیأت های  مذهبی شهرستان شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هم در این جلسه حراست و حفاظت از مراسم های مذهبی را مهمترین برنامه این ستاد دانست گفت: رعایت شئونات اسلامی در مراسم های مذهبی باعث می شود آسیبی به برنامه ها وارد نشود.

حجت الاسلام مجید نیکخو وجود روحانیون در روستاها را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: فعالیت های روحانیون در مسیر فرهنگ دینی و آگاهی مردم بسیار اثربخش می باشد.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان 44 نفر مبلغ در مساجد شهر و روستاها در زمینه های فرهنگی و قرآنی، بیان احکام و رفع شبهات مشغول فعالیت می باشند.