جلسه ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت در بهاباد برگزار شد

جلسه ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت در بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ اولین جلسه ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت در شهرستان بهاباد صبح امروز سه شنبه 23مرداد97 به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور امام جمعه موقت شهرستان و مسئولین ادارات مربوطه در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار بهاباد با تأکید بر تبیین واقعه غدیر گفت: باید مباحث مربوط به غدیرشناسی و جایگاه غدیر در اسلام به ویژه برای نسل جوان تبیین شود.

"محمدهوشمند" خواستار مردمی برگزار شدن برنامه های این دهه شد و با تأکید بر فضاسازی و آذین بندی شایسته شهر و روستا در دهه ولایت و گفت: باید از همه ظرفیت های شهرستان برای بهتر برگزار شدن برنامه های دهه ولایت و امامت استفاده نمود.

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه ولایت یکی از مباحث اصولی دین مبین اسلام است گفت: نبوت و پیامبری با آغاز ولایت تمام می شود؛ ولایت تداوم نبوت است.

حجة الاسلام و المسلمین "محمدعلی اخوان" در خصوص اهمیت و جایگاه ولایت مطالبی بیان داشت و گفت: دهه ولایت باید محور وحدت مسلمانان باشد نه اینکه وسیله ای برای اختلاف بین مسلمانان و لذا باید تقویت وحدت و همبستگی مسلمانان در این دهه مد نظر قرار گیرد.

در این جلسه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان به عنوان دبیر این ستاد انتخاب شد و مقرر شد ادارات برنامه های این دهه با محور قرار دادن مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد را در جلسه بعدی این ستاد که هفته آینده برگزار خواهد شد ارائه نمایند.

از 30 مرداد تا 10 شهریورماه به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است.