جشن فارغ ‌التحصیلی بیش از 130 نفر از دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد برگزار شد

جشن فارغ ‌التحصیلی بیش از 130 نفر از دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم جشن با شکوهی تحت عنوان جشن فارغ التحصیلی بیش از 130 دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد با حضور فرماندار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بافق و بهاباد و مهندس تشکری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بافق، دانشجویان و خانواده هایشان، اساتید و جمع زیادی از مسئولان در مجتمع فرهنگی هنری آخوند ملاعبدالله بهابادی بر گزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای جنگ تحمیلی و امام شهیدان به مسئله خودباوری اشاره کرد و گفت: ما اگر بخواهیم نتیجه و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در یک کلمه خلاصه کنیم نتیجه انقلاب اسلامی ما واژه ای جز خود باوری نیست.

عباس اقبال ادامه داد: امام خمینی(ره) توانست روحیه خودباوری را در ملت ایران ایجاد کند و با عزت و اقتدار جلوی تمام قدرت های ظالم و استکباری ایستاد و کشور را به مسیر پیشرفت هدایت نمود.  

وی افزود: این خودباوری برای ملت ایران باعث شده است تا پیشرفت های وسیعی در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی داشته باشیم و بعد از آن در سطح وسیع تر در سایر کشورهای اسلامی و بین ملت های به استضعاف کشیده گسترش پیدا کند.

اقبال از تخصص و تعهد به عنوان دو مقوله لازم و ملزوم یکدیگر یاد کرد و افزود: علم و تخصص ایرانی همراه با ایمان است و در خدمت جامعه بشری خواهد بود.

وی تقویت روحیه اعتماد به نفس عمومی در بین مردم را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: ما باید این باور را داشته باشیم و بدانیم که وقتی حرکت انجام گرفت، امید رسیدن به موفقیت وجود دارد.

فرماندار گفت: ما امروز در این انقلاب و از امام راحل یادگرفتیم که ما می توانیم و یکی از ابعاد توانستن بُعد علمی است به طوریکه امروز دشمنان به قدرت علمی ایران اعتراف می کنند.

وی در خصوص مذاکرات 1+ 5 گفت: آن چیزی که دشمن را به پای میز مذاکره با کشور ما کشانده است قدرت ایران اسلامی که نتیجه زحمت دانشمندان ما بود.

فرماندار بهاباد در پایان خاطرنشان کرد: امروز مهمترین رسالت ما این است که نگذاریم دانشگاه های ما گرفتار منازعات سیاسی جناج ها شوند و هر کسی می خواهد انقلاب را حفظ کند باید علم را توسعه دهد.

سخنرانی مهندس تشکری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بافق و خادمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد، اهداء لوح تقدیر و تندیس فارغ التحصیلی به ده نفر از نفرات برتر رشته های مختلف دانشگاه و همچنین تجلیل از برگزیدگان قرآنی جامعه ایثارگری شهرستان بهاباد و تجلیل از مهندس تشکری که در راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد نقش داشتند از جمله برنامه های این مراسم بود.