توزیع کلاه ایمنی یارانه ای در بهاباد

توزیع کلاه ایمنی یارانه ای در بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در راستای افزایش ایمنی راکبین موتورسیکلت و فرهنگ سازی برای استفاده از کلاه ایمنی در شهرستان بهاباد؛ شورای ترافیک شهرستان اقدام به توزیع 500 کلاه ایمنی یارانه ای در بین موتورسواران نمود.

فرماندار و رئیس شورای ترافیک شهرستان بهاباد در خصوص هدف از اجرای این طرح گفت: باتوجه به مشکلاتی که در رابطه با تصادفات وسایل نقلیه مخصوصاً موتورسواران داشتیم و در ایام اخیر نیز چند نفر به خاطر نداشتن کلاه ایمنی کشته شدند؛ لازم دیدیم برای افزایش ایمنی راکبین موتورسیکلت و فرهنگ سازی برای استفاده از کلاه ایمنی، اقدام به توزیع کلاه ایمنی یارانه ای در بین موتورسواران کنیم.

"عباس اقبال" با بیان اینکه اکثر موتورسواران از اقشار کم درآمد جامعه هستند گفت: در مرحله اول 500 کلاه ایمنی را با یک سوم قیمت تمام شده در اختیار موتورسواران قرار دادیم و در آینده 500 کلاه ایمنی دیگر نیز توزیع خواهد شد.

وی درصورت اجرای موفق این طرح گفت: براساس آمار سه هزار موتورسیکلت در شهرستان بهاباد وجود دارد و اگر طرح موفق باشد و مردم از کلاه توزیع شده استفاده کنند آمادگی داریم این طرح را ادامه دهیم.

وی با اظهار امیدواری گفت: در چند روز گذشته همانطور که مشهود است استفاده از کلاه ایمنی در بهاباد بیش از گذشته رعایت می شود و امیدواریم دیگر شاهد مشابه حوادث دلخراش اخیر نباشیم.

گفتنی است طرح استفاده اجباری از کلاه ایمنی و بستن کمربند ایمنی از 15 شهریورماه سالجاری در بهاباد اجرا می شود و با رانندگان متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.