توانمندسازی و ارتقاء خدمات معلولین در روستای بخش آسفیچ مورد بررسی قرار گرفت

توانمندسازی و ارتقاء خدمات معلولین در روستای بخش آسفیچ مورد بررسی قرار گرفتبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از روابط عمومی بخشداری آسفیچ؛ نشست شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش آسفیچ با حضور بخشدار آسفیچ، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر استان و کارشناسان بهزیستی برگزار شد.

"محمد باقری" بخشدار آسفیچ در این نشست بر ضرورت تشکیل شورای CBR روستایی جهت توانمندسازی و ارتقاء خدمات معلولین روستا و پوشش حداکثری روستاییان فاقد بیمه توسط صندوق بیمه روستایی و عشایری و تعامل همکاری هر چه بیشتر شوراها و دهیاران با شرکت تعاونی دهیاری ها جهت بهره مندی بیشتر از خدمات شرکت تعاونی دهیاری ها در چارچوب قوانین مقررات تاکید کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان یزد از افزایش ده درصد حقوق مستمری بگیران این صندوق از مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: در راستای اجرای بند ج تبصره ۱۲ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۷ بودجه کشور و با توجه به مصوبه هیات امناء این صندوق افزایش حقوق مستمری بگیران این صندوق ده درصد تعیین گردید.

ابراهیمی افزود: از مهر ماه این افزایش اعمال گردید و مابه التفاوت شش ماهه اول نیز به طور یکجا در هفته جاری به حساب مستمری بگیران واریز می گردد.

کارشناس توانبخشی معلولین بهزیستی شهرستان بهاباد هدف از برگزاری این جلسه را اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه،CBR ، در مناطق روستایی بخش آسفیچ از طریق واگذاری به انجمن ها و موسسات غیر دولتی عنوان کرد.

کارشناس توانبخشی معلولین ضمن تاکید بر ارائه خدمات توانبخشی و حمایتی به معلولین ساکن روستاهای بخش ،توضیحات کاملی در زمینه اجرای این طرح و تشکیل شوراهای ،CBR، ارائه نمود.

ابوالقاسمی ادامه داد:هدف سازمان از این طرح توانمندی معلولین ،خدمت رسانی به معلولین،همکاری شوراها و دهیاران عنوان کرد.

در ادامه شوراها و دهیاران مسائل و مشکلات روستاهای خود را مطرح و جهت تسریع در حل مسائل و مشکلات عنوان شده جمع بندی گردیده است.