تنها راه عبور کشور از چالش های اقتصادی موجود "جهش تولید" است

تنها راه عبور کشور از چالش های اقتصادی موجود "جهش تولید" استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با اشاره به دغدغه مردم در بحث کرونا به تشریح اقدامات استان در حوزه پیشگیری و مقابله با آن پرداخت و تأکید کرد: باید از عادی سازی شرایط پرهیز نمود و مردم همچنان فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را رعایت کنند.

احمد ترحمی با بیان اینکه باشیوع بیماری کرونا ویروس، صدمه بزرگی به اقتصاد کشور، معیشت مردم و سلامت روحی و روانی جامعه وارد آمد گفت: علی رغم همه سختی ها و تحریم هایی که در کشور وجود داشت، مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی و مدافعان سلامت، برای مبارزه با بیماری کرونا خوش درخشیدند که جای قدردانی از همه آنها دارد.

وی افزود: شاید به نوعی این اولین بار است که در یک موضوع کلی، این عزم و اجماع ملی وجود دارد؛ این حرکت به نام فرد و دستگاه خاصی ثبت نشده بلکه پیروزی ملت بود که همه پای کار بودند.

ترحمی اظهار داشت: نگذاشتیم دو قطبی جان و مال به وجود بیاید تا عده ای بگویند سلامت و عده ای هم بگویند معیشت ارجعیت دارد؛ حفظ معیشت مردم با حداقل هایی که ممکن بود و حداکثرهای استانداردهای بهداشتی رعایت شد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال "جهش تولید" در پیام نوروزی مقام معظم رهبری، گفت: امسال وظیفه سخت تری به عهده ماست؛ علاوه بر اینکه باید سیاست هایی که به عنوان اقتصاد مقاوتی شناخته شده است دنبال شود، جهش تولید یک وظیفه مضاعفی است که به دوش همه ما می باشد و تنها راه عبور کشور از چالش های اقتصادی موجود، "جهش تولید" است .

این مقام مسئول افزود: در صورت توجه به رونق تولید، آمار بیکاری و به تبع آن آسیب های اجتماعی کاهش و با رشد اقتصادی، درآمد عمومی مردم نیز افزایش می یابد.

ترحمی با بیان بیان بحث بهداشت و سلامت جامعه بخشی از جهش تولید است گفت: در این مقطع بیماری کرونا ویروس، استعدادهایی در استان یزد شکوفا شد؛ از جمله در تولید مواد ضد عفونی کننده که فقط دو شرکت داشتیم، با تشکیل کارگروه تسهیل، پروسه صدور مجوز شرکت ها به خاطر استانداردهای بهداشتی که 6 تا 7 ماه طول می کشید به یک هفته و حتی سه روز کاهش یافت و امروز مواد تولیدی در استان به حدی رسیده که به دیگر استان ها صادر می کنیم.

وی این اقدامات را بخشی از رونق تولید و جهش تولید دانست که می تواند با اتکا و تلاش داخلی، بدون وابستگی به خارج از کشور اقداماتی انجام داد و گفت: امیدواریم در راستای شعار سال که وظیفه همگانی و خارج از هرگونه وابستگی دستگاهی و اداری هست به عنوان راه نجات کشور از وابستگی به خارج و برای استقلال و عزمت کشور، در بحث جهش تولید به مرحله ای برسیم که نیازمند واردات از هیچ کشور خارجی نباشیم؛ انشاءا... این موضوع قطعاً محقق می شود؛ به خاطر این ظرفیت ها و پتانسیل هایی که وجود دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در بخش دیگر سخنان خود از همه مدیران و دستگاه های اجرایی شهرستان که در برگزاری انتخاباتی سالم در استان همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمود و گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کمال سلامت و کوچکترین مسائل امنیتی و ابطال صندوق رأی برگزار شد که نشانه قانون مداری و سلامت مجریان برگزار کننده انتخابات می باشد.

ترحمی در ادامه با بیان اینکه استان یزد با 10 شهرستان دارای 21 بخشداری می باشد که از این تعداد 10مورد بخشداری مرکزی و بقیه بخشداری مستقل هستند که مشغول خدمت به مردم هستند گفت: بر اساس گزارش ها، مراجعه کنندگان از عملکرد بخشداری آسفیچ راضی می باشند.

 

 

فرماندار بهاباد در این مراسم با توصیه به مسئولان و مدیران که خدمتگزاری به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار دادند، گفت : معیار ارزیابی مدیران در نظام بر اساس میزان خدمتگزاری آنهاست.

"محمدمهدی خانی زاده" رمز موفقیت مدیران را در کم کردن فاصله میان خود و مردم دانست و ادامه داد: مدیران نظام باید شنونده مشکلات و مسائل مردم و جامعه باشند و برای رفع آن راه حل ها را جست و جو کنند و این کار با نشستن پشت میز مدیریت به دست نمی آید .

وی با بیان اینکه مردم باید آثار نیک کار مسئولان را ببینند و بدانند و این موضوع با دسترسی افراد به خدمات و امکانات به دست می آید، افزود: مردم منصفانه عملکرد مسئولان را ارزیابی می کنند و آنان قدرشناس فعالیت مدیران خدوم هستند .

خانی زاده به پروژه هایی زیرساختی و سایر پروژه های اجتماعی که در بخش آسفیچ اجرا شده و در حال اجرا می باشد اشاره نمود و گفت: در بخش آسفیچ اقدامات بسیار خوب و ماندگاری انجام شده است که برخی پروژه هایی به بهره برداری رسیده و انشاءا تا سال 1400 دیگر پروژه هایی به پایان خواهد رسید و مردم محروم این بخش از امکانات و خدمات رفاهی مناسب برخوردار خواهند شد.  

به گفته "محمد باقری" بخشدار سابق آسفیچ، سال گذشته نزدیک به 100 میلیارد تومان اعتبار صرف زیرساخت های آب، برق، گاز و فاضلاب روستایی این منطقه  شد.

بخشدار جدید آسفیچ نیز یکی از راههای توسعه بخش آسفیچ را توجه به مسائل کشاورزی و استفاده از پتانسیل های این بخش عنوان نمود و گفت: باتوجه به مراتع وسیع کشاورزی که در این بخش وجود دارد باید از سوء استفاده برخی افراد و تخریب مراتع جلوگیری نمود.

"حسین دشتی" افزود: با استفاده از ظرفیت بالفعل و بالقوه محیطی و انسانی روستاهای بخش آسفیچ و با اولویت اشتغال، عمران روستایی، اصلاح الگوی معیشت و رفع محرومیت تمام تلاش خود را خواهم کرد.

 

در پایان این مراسم معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با قدردانی از تلاش های بخشدار سابق آسفیچ، "حسین دشتی رحمت آبادی" را به عنوان بخشدار این بخش معرفی نمود.

شهرستان بهاباد دارای دو بخش مرکزی و آسفیچ می باشد.