تلاش جدی برای توسعه متوازن منطقه‌ای در استان

تلاش جدی برای توسعه متوازن منطقه‌ای در استان


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست هم‌اندیشی و بررسی مسائل و اولویت‌های پنج شهرستان مهریز، ابرکوه، خاتم، بافق و بهاباد با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، نمایندۀ مردم این پنج شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزۀ استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، فرمانداران شهرستان‌های مهریز، خاتم، بهاباد و ابرکوه و معاون فرماندار بافق در پردیس دانشگاهی شکیب مهریز برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست بیان کرد: همه اولویتهای شهرستانها در قالب هشت اولویت و محور توسعه استان دیده شده است و مشکلات حل نشدنی در استان وجود ندارد.
«
سیدمحمد میرمحمدی» ادامه داد: بسیاری از مسائل و پروژه هایی که در این جلسه مطرح شد در اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان یزد دیده شده که با جذب این اعتبارات، این موارد قابل حل است.
وی افزود: لازم است پروژه ها و طرح ها در استان و شهرستانها منطقی و به درستی تعریف و دیده شود و در مناطقی سرمایه گذاری شود که مقرون به صرفه باشد و گره ای از مشکلات مردم باز شود.
میرمحمدی با بیان اینکه بانکهای استان از هیچ حمایتی از واحدهای تولیدی دریغ نکرده اند تصریح کرد: متاسفانه در گذشته عده ای به نام سرمایه گذاری از بانکها، تسهیلات دریافت کردند، پول مردم و بانکها را بازپرداخت نکردند و بانکها را با مشکل روبرو نمودند.
استاندار یزد در پایان سخنان خود با اشاره به موضوع خشکسالی چندین ساله در استان گفت: به صورت جدی این موضوع را در دستورکار قرار داده ایم اما آنچه مهم است اینکه باید از قطره قطره آب موجود در استان محافظت کنیم و قدر آن را بدانیم.
نمایندۀ مردم ابرکوه، بافق، خاتم، بهاباد و مهریز نیز در این جلسه با بیان محرومیت‌های این پنج شهرستان گفت: گستردگی و پراکندگی مناطق در این حوزۀ انتخابیه موجب شده است تا شهرستان‌های بافق، بهاباد، ابرکوه، خاتم و مهریز در مقایسه با شهرستان‌های دیگر استان کمتر توسعه یابند.
«
محمدرضا صباغیان» ادامه داد: لازم است دبیرخانه‌ای دائمی در این حوزه انتخابیه تشکیل شود تا به صورت مستمر اولویت‌ها و مسائل این شهرستان‌ها شناسایی شود و به اطلاع مسئولان ارشد استان و نمایندۀ مردم در مجلس شورای اسلامی برسد.
گفتنی است در ابتدای این نشست هر یک از فرمانداران به بیان مسائل و اولویت‌های شهرستان‌های تحت مدیریت خود از جمله توسعۀ مراکز بهداشتی و درمانی، توجه به راه‌سازی و دو بانده شدن جاده‌ها، ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری و ارائۀ تسهیلات کم‌بهره برای تشویق سرمایه‌گذاران در مناطق محروم، توسعه صنایع جوار معدنی و جوار ریلی، تجهیز چاه‌ها به کنتور هوشمند، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، توجه به حوزۀ گردشگری و تأمین آب آشامیدنی مردم به‌ویژه در روستاها و مناطق روستایی و ساماندهی مهاجران خارجی و اتباع بیگانه پرداختند و خواستار رسیدگی و توجه به این موارد شدند.