تلاش برای رفع معضل بیسوادی در جامعه مجاهدتی ارزشمند و قابل تحسین می باشد

تلاش برای رفع معضل بیسوادی در جامعه مجاهدتی ارزشمند و قابل تحسین می باشدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ نشست  شورای پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان روز دوشنبه 31 تیرماه 98 به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهرستان و اعضاء این شورا در فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد تلاش برای رفع معضل بیسوادی در را جامعه مجاهدتی ارزشمند و قابل تحسین دانست و گفت: بیسوادی را  یک معضل اجتماعی بزرگ  و همچون زخمی بر پیكر جامعه است كه ریشه كنی آن نیاز به عزم ملی و مشاركت عمومی دارد.

"محمدمهدی خانی زاده " بیسوادی را تهدید جدی برای رشد فرهنگی و اقتصادی هر جامعه دانست و گفت: باید با همت جمعی شاهد به صفر رساندن بیسوادی در شهرستان خود باشیم.

وی افزود: بی‌سوادی و یا كم‌سوادی والدین باعث ایجاد فقر فرهنگی می‌‌شود و در نتیجه طلاق، اعتیاد و بسیاری از آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های این مدیرت در رابطه با سوادآموزی و شناسائی و جذب افراد بیسواد شهرستان بیان داشت: با توجه به مهاجر پذیر بودن شهرستان بهاباد لزوم همکاری همه دستگاه ها در این کار بزرگ را می طلبد.

"حسن رزاقی" مدیر آموزش و پرورش بهاباد ریشه كنی بیسوادی را نیازمند عزم ملی و حساس سازی تمام افراد است گفت: هر یك از مردم نماینده ما در خانه‌هایشان باشند و برای با سوادی و معرفی آنها تلاش كنند.