تقویت زیرساخت ها در روستاها نقش مهمی در مهاجرت معکوس دارد

تقویت زیرساخت ها در روستاها نقش مهمی در مهاجرت معکوس داردبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ پنجشنبه شب 18 بهمن97 همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جلسه شورای اداری و آیین افتتاح همزمان 43 پروژه دهه فجر شهرستان بهاباد با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "عباس حیدری" مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، "محمد مهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، معاونین فرماندار، بخشدارن مرکزی و آسفیچ در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در ابتدای این مراسم با بیان اینکه در دهه فجر، 43 پروژه با اعتبار 1430 میلیارد ریال در شهرستان بهاباد افتتاح می شود به برخی از پروژه ها اشاره نمود و گفت: 1200 میلیارد ریال مربوط به پروژه های اقتصادی و صنعتی است.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: پروژه های بسیار خوبی را در دهه فجر داشتیم که بیش از یک و نیم میلیارد ریال در بخش آبخیزداری و سه میلیارد ریال در بخش کشاورزی و لوله گذاری کم فشار مورد بهره برداری قرار گرفت. 

وی به پروژه های زیرساختی در زمینه ورزش اشاره نمود و گفت: زمین چمن مصنوعی و خانه های ورزش روستایی خوبی در روستا ایجاد و راه اندازی شده است که مهمترین آن زمین چمن مصنوعی روستای کریم آباد است که بزرگترین زمین چمن مصنوعی روستایی استان یزد با رعایت استانداردهای محسوب می شود و می تواند مسابقات استانی را پشتیبانی کند.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه تقویت و انجام اقدامات زیرساختی در روستاها علاوه بر ایجاد اشتغازایی، باعث تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس از شهر به روستاها خواهد شد، به کلنگ زنی شبکه برق آسفیچ اشاره نمود و گفت: با اجرا و فراهم نمون شبکه برق پایدار 20 کیلوولت آسفیچ می توانیم بخش صنعت شهرستان را در بخش آسفیچ رونق دهیم.

خانی زاده با اشاره به کلنگ زنی عملیات اجرایی گازرسانی به بخش آسفیچ گفت: حداکثر ظرفت یکسال و نیم آینده ضریب گازرسانی به شهرستان بهاباد 100 درصد خواهد شد.

وی ادامه داد: شبکه فاضلاب روستایی آسفیچ هم با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال با مشارکت خارجی ها انجام می شود.