تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان بهاباد در پی‌کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و روزهای منتهی به شب یلدا

تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان بهاباد در پی‌کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و روزهای منتهی به شب یلدابه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد گفت: محدودیت‌های کرونایی در شهرستان بهاباد در پی‌کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و روزهای منتهی به شب یلدا تشدید می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون به واحدهای صنفی متخلف تذکر داده است و لذا در صورتی که رعایت ساعات ابلاغی را ننمایند، توسط نیروهای گشت و پلیس اماکن اخطار و پلمپ خواهند شد.

وی به ممنوعیت تردد به آرامستان بهشت محمدی و جریمه 200 هزار تومانی متخلفان اشاره نمود و گفت: ترددها به آرامستان بهشت محمدی بهاباد توسط دوربین پایش تصویری و پلیس راهور رصد، تذکر و جریمه 200 هزار تومان منظور می شود و روزهای پنجشنبه و جمعه پلیس راهور و عوامل انتظامی در محل ورودی بهشت محمدی مستقر خواهند شد.
وی با تأکید بر ترویج فرهنگ استفاده از ماسک در شهرستان گفت: تعداد2000 ماسک توسط فرمانداری جهت توزیع در بین خانواده‌های بی‌بضاعت تحویل ناحیه مقاومت بسیج شده است تا از طریق تیم‌های مراقبتی محلات و پایگاه‌های مقاومت توزیع گردد.

 

همچنین براساس اطلاعیه ستاد استانی مقابله با کرونا در راستای اجرای طرح جامع محدودیت های هوشمند و مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، محدودیت های کرونایی در استان یزد از تاریخ ۲۹ آذر 99 به شرح ذیل اعلام می گردد.  

تردد خودروها در سطح استان طی روزهای شنبه و یکشنبه مورخ ۲۹ و ۳۰ آذرماه از ساعت ۲۰ لغایت ۴ صبح ممنوع بوده و مشمول جریمه منع تردد شبانه می‌گردد.
فعالیت کلیه اصناف، برای روزهای شنبه و یکشنبه مورخ ۲۹ و ۳۰ آذرماه حداکثر تا ساعت ۱۸ تعیین می‌شود.

اصناف و مشاغل ضروری شامل نانوایی، سوپرلبنیات، اقلام پروتئینی، میوه و تره بار، برنج وحبوبات، خواربار و آجیل، شیرینی فروشی، تجهیزات پزشکی، عطاری، بخش ارزاق فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره ای و بیرون بر رستوران ها و فست فودها صرفا تا ساعت ۲۰:۳۰ مجاز به فعالیت می‌باشند.

از روز دوشنبه مورخ اول دی ماه تا روز جمعه مورخ پنجم دی ماه، همه اصناف و کسبه به صورت یکنواخت و یکسان در سطح شهرستانهای استان، تا ساعت ۲۰:۳۰ و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مجاز به فعالیت می‌باشند.

نمازهای جمعه و مراسم آیینی و مذهبی در شهرهای استان تعطیل است.

برگزاری هرگونه تجمع سیاسی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره، با جمعیت بیش از بیست نفر ممنوع است.

منع تردد شبانه خودروها از دوشنبه مورخ اول دی ماه تا جمعه مورخ پنجم دی ماه، به روال هفته‌های قبل، از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح می‌باشد.

تعطیلی مشاغل گروه ۳ و ۴ تا روز جمعه پنجم دی ماه همچنان تداوم می یابد.

با توجه به ضرورت خدمت رسانی به مردم، دورکاری و تقلیل نیروی انسانی همه ادارات و نهادها لغو و از روز شنبه مورخ ۲۹ آذرماه حضور تمامی پرسنل در محل کار خود الزامی است.

محدودیت ها و ممنوعیت هایی که سابق بر این، بر اساس مصوبات ستاد استانی، برقرار و اعلام شده است، به جز محدودیت مربوط به تعطیلی اصناف گروه ۳ و ۴، لغو و فعالیت آنها به روال قبل از اعمال ممنوعیت ها باز می گردد.

کماکان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی استان به کلیه شهرهای استان یزد ممنوع و اعمال جریمه با دوربین های نظارتی و مامورین پلیس راهور انجام خواهد شد.