تسهيلات قرض الحسنه نقش مهمی در رونق تولید دارد/انتخاب بخش آسفیچ به عنوان پایلوت ارائه تسهیلات مشاغل خرد بانک رسالت در استان یزد

تسهيلات قرض الحسنه نقش مهمی در رونق تولید دارد/انتخاب بخش آسفیچ به عنوان پایلوت ارائه تسهیلات مشاغل خرد بانک رسالت در استان یزدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در جلسه ای که صبح امروز 22 تیرماه98 با حضور باقری سرپرست شعب بانک قرض الحسنه رسالت استان یزد، طباطبایی دبیر انجمن حامیان این بانک، خانی زاده فرماندار بهاباد و باقری بخشدار آسفیچ در محل فرمانداری برگزار شد در خصوص استفاده از تسهیلات این بانک جهت اشتغال مشاغل خرد و مشاغل خانگی بحث و تبادل نظر شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

فرماندار بهاباد در این جلسه خواستار تعامل و همراهی بیشتر این بانک در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در قالب وام های قرض الحسنه شد و گفت: تسهيلات قرض الحسنه و ارزان قيمت نقش مهمی در رونق تولید و تحول اقتصادی دارد و بايد زمينه اختصاص آن به اين شهرستان فراهم شود.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: امیدواریم با این فرصت های جديد، در آینده ای نزدیک شاهد ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد در شهرستان به ویژه در روستاها باشیم.

سرپرست شعب بانک قرض الحسنه رسالت استان یزد گفت: این بانک تسهیلاتی برای متقاضیان اشتغالزایی و توسعه كسب و كارهای خرد و خانگی در شهرها و روستاها به افراد 18 تا 35 سال واجد شرایط عضو این کانون ها تا سقف 300 میلیون ریال با کارمزد دو درصد و بازپرداخت پنج ساله برای اشتغال زایی ارائه می دهد. 

"رضاباقری" افزود: سایر مشتریان این بانک می توانند برای دریافت وام های کارگشایی تا سقف 600 میلیون ریال اقدام نمایند.

وی گفت: در زمینه خرید و فروش دام سبک و مواد اولیه محصولات دوخت و دوز، تسهیلات بدون آورده متقاضی برای اشتغالزایی در شهرستان بهاباد داده می شود.

گفتنی است بخش آسفیچ به عنوان پایلوت پرداخت تسهیلات مشاغل خرد و خانگی بانک رسالت در استان یزد انتخاب شده است و قرار است کانون های همیاری اجتماعی در شهر و روستاهای شهرستان تشکیل شود.

همچنین در این جلسه قرار شد ضمن معرفی یک نفر به عنوان رابط، دفتر راهنمای کانون های این بانک در شهر بهاباد جهت مراجعه متقاضیان دریافت تسهیلات راه اندازی شود.