تجمع طلاب حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) بهاباد در محکومیت اعدام شیخ نمر

تجمع طلاب حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) بهاباد در محکومیت اعدام شیخ نمربه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مراسمی با حضور فرماندار بهاباد، طلاب، دانشجویان و اساتید دانشگاه و حوزه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، بخشدار مرکزی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان در محل حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) برگزار شد و حاضران در این تجمع، اعدام شیخ نمر و همرزمانش را بدست آل سعود محکوم کردند.

مدیر حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) شهرستان بهاباد در این آیین گفت: شهادت مجاهد نستوه، عالم عامل و روحانی عالی رتبه شیعیان عربستان آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط حاکمان مزدور و سفاک وهابیت سعودی قاطبه مسلمانان جهان را داغدار و متاثر کرد.
حجت الاسلام محمدعلی اخوان بهابادی با بیان اینکه شیخ نمر با شهادتش پیامش را به جهانیان مخابره کرد، افزود: این روحانی شیعه در راستای بیداری اسلامی و مبارزه با تروریسم گام برداشت و امروز ما روحانیون با تجمع خود به دشمنان ثابت می کنیم که حافظ حریم ولایت هستیم و با مشت های گره کرده خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان می زنیم.
مدیر حوزه علمیه بهاباد ادامه داد: اکنون جهان اسلام در آتش تفرقه و افراط گری دشمنان اسلام گرفتار است و ضرورت دنیای اسلام، حفظ وحدت بین امت اسلامی برای دفع فتنه های استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب است؛ حکومت سرسپرده عربستان که داعی برقراری احکام شرع اسلام را دارد با این اقدام به تشدید اختلافات مذهبی دامن می زند.
وی با بیان اینکه شهادت شیخ نمر درسهای زیادی را برای مسلمانان دارد، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین این درس ها این است که یک عالم حتی در اوج خفقان نیز باید به وظایف خود در قبال اسلام عمل کند.
امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه دشمن شماره یک مسلمانان آمریکا و اسرائیل است، گفت: سران منفور و صهیونیست عربستان بدانند شیخ نمر اولین قربانی این مسیر نبوده و آخرین آن هم نیست و هر شیخ نمری که کشته شود هزاران شیخ نمر در دنیا به پا می خیزد و راه او را ادامه می دهد.
وی افزود: نظام آل سعود بداند حمله به شخصیت های دینی و محاکمه ظالمانه و سیاسی آنها عواقب وخیمی برای کشور عربستان دارد و از این اقدام شوم خود پشیمان می شوند.
اخوان تصریح کرد: شیعه در دوران گذشته منزوی بود اما اکنون ملاحظه می کنیم که تفکر شیعی در جهان گسترش یافته و این موقعیتی که الان شیعه دارد در طول تاریخ هیچ گاه چنین موقعیتی نداشته است.
وی بیان کرد: غافل از اینکه در آینده ای نزدیک، خون پاک و به ناحق ریخته شده شیخ نمر و سایر شهدای مظلوم عربستان سعودی حکومت پادشاهی و پوسیده آل سعود را نابود می کند.
اخوان خاطرنشان کرد: شیخ نمر مجاهدی وارسته از تبار آزادگان بود که به جرم محبت اهل بیت(ع) رسول الله(ص) و تلاش برای احیا حقایق فراموش شده انسانی و اسلامی بیش از دو سال در زندان خصومت و جهالت حاکمان آل سعود در اسارت و شکنجه به سر برد و مظلومانه به شهادت رسید.
شرکت کنندگان در این مراسم به سردادن شعارهایی پرداختند و این جنایت آل سعود را مقدمه ای برای نابودی این رژیم عنوان کردند.
"مرگ بر آل سعود خبیث"، "مرگ بر رژیم آل یهود"، "شیخ شهید حجاز، شهادتت مبارک"، "هیهات مناالذله"، "ما پیرو حسینیم، مرگ بر آمریکا"، "ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده" از جمله شعارهایی بود که شرکت کنندگان در این مراسم سر دادند.