تجلیل از 100 جانباز شهرستان بهاباد

تجلیل از 100 جانباز شهرستان بهابادبه مناسبت سالروز ولادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز، مراسم جشن روز جانباز و تجلیل از جانبازان هشت سال دفاع مقدس شهرستان بهاباد با حضور فرماندار امام جمعه و مسئولان شهرستان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم، پیروزی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس را مرهون رشادت ها و ایثارگری های جانبازان، آزادگان و خون پاک شهدا دانست و گفت: این شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران بودند که امنیت واقعی را در کشور ما ایجاد کردند و امروز ملت همیشه پیروز ایران با استقلال و آزادی کامل به پیش می رود.

عباس اقبال گفت: یکی از افتخارات شما جانبازان این است که روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است.

وی بصیرت را یکی از ویژگی ها و خصوصیات حضرت عباس(ع) عنوان نمود و گفت: امروز بوق های تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل و استکبار بیش از گذشته کوشش می کنند که بصیرت را از مردم بگیرند تا فضا را تیره و تار کنند و نتوانیم توطئه های آنها را خنثی کنیم.

اقبال تصریح کرد: امروز وظیفه ما خصوصاً جانبازان این است که بینش و بصیرت خود را بالا ببریم و راه را گم نکنیم؛ باید آگاه و هوشیار بود و مواظب باشیم تا دشمن در ما نفوذ نکند.

وی جانفشانی های جانبازان در جهت پاسداشت از خاک میهن را یک حرکت الهی خواند و افزود: این عزیزان با تلاش بی وفقه خود، اقتدار دوباره ملت ایران را به ارمغان آوردند و نمونه بارز ایثار و فداکاری در نزد آزادگان جهان شدند.

وی الگوی جانبازان در دوران جنگ تحمیلی را حضرت اباالفضل العباس (ع) عنوان نمود و گفت: جانبازان کشور ما با الگو گرفتن از شخصیت علمدار کربلا، شجاعت و قدرت خود را ثابت کردند و با ایستادگی و ثبات قدم در راه دین، به درجه رفیع جانبازی نائل آمدند.

در پایان این مراسم از 100 نفر جانباز شهرستان بهاباد با اهدای لوح تقدیر و هدایائی تجلیل به عمل آمد.