تجلیل از برترین های کنکور سراسری سال 94 در شهرستان بهاباد

تجلیل از برترین های کنکور سراسری سال 94 در شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و تجلیل از برترین های کنکور سراسری سال 94 در شهرستان بهاباد با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، فرماندار بهاباد، معاونین آموزش متوسطه و سوادآموزی اداره آموزش و پرورش استان، رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین، فرهنگیان، دانشجویان و دانش آموزان شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدا... بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) به حدیثی از حضرت امام صادق(ع) که چرا خداوند نام حضرت زهرا(س) را فاطمه گذاشته است اشاره نمود و گفت: فاطمه یعنی جدا شده، یعنی ایشان و شیعیان ایشان از آتش جهنم برید و جدا شده اند؛ اینکه حضرت زهرا(س) از هر بدی و شری جدا شده اند و اینکه حضرت زهرا(س)  با علم سررشته شده اند و از جهل و جهالت بریده اند.

 

انقلاب ما به ملت ایران خودباوری و اعتماد به نفس داد

 

عباس اقبال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را خودباوری به ملت ایران عنوان نمود و گفت: انقلاب ما به ملت ایران اعتماد به نفس و خودباوری داد؛ طاغوتیان به ما گفته بودند که خارجی ها خلقت خارق العاده دارند و استعدادهای آنها به نحو دیگری است؛ اما امام راحل به ما گفتند که ما می توانیم سرآمد علم باشیم و چیزی از اروپایی ها و آمریکاهایی ها کم نداریم.

وی تصریح کرد: در این 38 سال دیدیم هرجا این حرف امام را با گوش جان شنیدیم، پیشرفت کردیم ازجمله در رابطه با مسائل علمی که امروز در رتبه بسیار خوبی در بین کشورهای در حال توسعه هستیم و این به برکت انقلاب اسلامی و قبول اینکه "ما می توانیم" توسط مردم و دانشمندان ما بوده است.

 

بالاترین جهاد، جهاد علمی است

اگر بخواهیم ملت سربلندی باشیم باید در علم پیشرفت کنیم

 

فرماندار بهاباد با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) که علم برتری و استیلا می آورد گفت: جهاد فقط این نیست که در مقابل دشمن اسلحه بگیریم و بجنگیم اگرچه آنهم در جای خود مهم است؛ بلکه جهاد بالاتر جهاد علمی است؛ اگر امروز آمریکا از نظر علمی و اقتصادی بر جهان حکومت می کند به خاطر این علمی است که دارد و نتیجه آن تسلط بر کشورها می شود.

عباس اقبال اظهار داشت: درست است که ما الآن استقلال سیاسی و فکری داریم اما وقتی می توانیم بگوییم که مستقل هستیم که در زمینه مسائل علمی، نیازمندی های خودمان و دیگران را تأمین کنیم و آن روز می توانیم بگوییم که مستقل هستیم و استقلال کامل داریم؛ تا زمانی که ما محتاج به این باشیم که هواپیما و قطعات مورد نیاز آن، امکانات کشاورزی و دارو را از خارج بخریم نمی توانیم بگوییم که مستقل هستیم؛ اگر بخواهیم ملت سربلندی باشیم باید در علم پیشرفت کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت کشور در بحث هسته ای، ساخت موشک، فرستادن سفینه به فضا، دارو و درمان و دیگر پیشرفت های علمی گفت: این پیشرفت ها باعث شد دشمن در برابر ملت ایران تسلیم شود؛ دشمن به خودی خود تسلیم ما نمی شود؛ وقتی تسلیم ما خواهد شد که به نتیجه برسد این ملت توانسته است به مرحله ای رسیده است که  باید آن را به رسمیت بشناسد؛ در بحث هسته ای دشمن دید که ما به غنی سازی هسته ای رسیدیم و قرار نیست با این فشارها، پیشرفت های هسته ای خود را متوقف کنیم، رسماً و علناً غنی سازی ما را به رسمیت شناخت.  

 

محرومیت های آموزشی در شهرستان و کسب رتبه های برتر کشوری

 

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرستان بهاباد در کنکور سراسری رتبه های برتر کشوری را کسب نموده است به محرومیت های آموزشی در شهرستان بهاباد اشاره نمود و گفت: ما واقعاً محروم هستیم از نظر امکانات علمی که در سایر شهرستان ها وجود دارد و جهت رفع این نیازها از جمله معلم وسایر امکانات آموزشی با مشکلات زیادی مواجه هستیم؛ یقیناً اگر امکانات مرکز استان و کشور را داشتیم دانش آموزان ما بیش از این می درخشیدند.

عباس اقبال باتوجه به بازدیدی که از نمایشگاه ابتکارات و ابدعات دانش آموزان شهرستان بهاباد داشت گفت: در این نمایشگاه انسان متعجب می شد دانش آموزانی در گوشه ای از کویر و در شهرستانی دورافتاده اینطور در بحث های متعدد علمی این ابتکارات را به ثمر برسانند.

وی ضمن حمایت از این ابتکارات دانش آموزان، با بیان اینکه باید این کار را با همت بسیجی و جهادی ادامه دهیم گفت: اگر بچه های ما این پیشرفت ها علمی را داشته باشند کشور مستقل خواهد شد و دشمن را تسلیم خواهیم کرد.

 

پیگیری ایجاد مرکز رشد در شهرستان بهاباد

 

اقبال یکی از آرزوهای دیرینه خود برای مردم این منطقه را ایجاد مرکز رشد و فناوری عنوان نمود و با بیان اینکه ایجاد این مرکز در دست پیگیری است گفت: وجود چنین مرکزی در شهرستان بهاباد لازم و ضروری است که امیدواریم با کمک مسئولین استان و شهرستان این مرکز رشد، پایگاهی برای کسانی باشد که می خواهند ابتکارات علمی داشته باشند.

وی در پایان با تشکر از دلسوزی معلمان برای پیشرفت دانش آموزان گفت: ما هرچه داریم از معلم ها و دلسوزی آنها داریم؛ ممکن است از بعضی امکانات محروم باشیم اما یقیناً استعداد، همت و دلسوزی معلمان آن را جبران خواهد کرد.

 

علاقه مندی یزدی ها به کسب علم و دانش

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان  یزد هم در این مراسم با تبریک افتخار بیست و دومین سال صدرنشینی متوالی دانش‌ آموزان استان یزد در کنکور سراسری 94 گفت: این افتخارآفرینی با تلاش مربیان، اولیا و سخت کوشی دانش آموزان حاصل شده و نشان از علاقه مندی یزدی ها به مسئله کسب علم و دانش است.

زارع به کسب رتبه های برتر دانش آموزان شهرستان بهاباد در کنکور 94 اشاره نمود و گفت: بیش از 85 درصد دانش آموزان این شهرستان در دانشگاههای روزانه دولتی پذیرفته شدند.  

وی همچنین گفت: دانش‌ آموزان یزدی در سه گروه آموزشی علوم ریاضی،‌ تجربی و علوم انسانی،‌ موفق به کسب رتبه اول کنکور سراسری در سال نود و چهار شدند.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش بهاباد هم در ابتدای این مراسم در سخنانی کسب این موفقیت ها در میادین علمی را مرهون توکل بر ذات حق تعالی، تلاش های بی وقفه، تدین و محیط امن خانوادگی، زحمات والدین و معلمان دلسوز دانست و گفت: تعداد رتبه های برتر کسب شده توسط دانش آموزان در سال های اخیر، در شأن و جایگاه این شهرستان بوده و امید است در سال های آینده شاهد کسب رتبه های بسیار عالی در کنکور توسط دانش آموزان بهابادی باشیم.

حسن عبداله ئیان ادامه داد: در کنکور سراسری سال 94، تعداد 44 نفر در دانشگاههای دولتی، 19 نفر در دانشگاههای پیام نور، یک نفر رتبه زیر 100، 8 نفر رتبه زیر 2 هزار در رشته پزشکی از شهرستان بهاباد به دانشگاه ها راه یافته اند که خود افتخاری برای شهرستان بهاباد است.

وی با بیان اینکه همت دانش آموزان و توجه مسئولان از ارکان اصلی موفقیت دانش آموزان شهرستان در کنکور بوده است خاطرنشان کرد: قبولی در کنکور باید آغاز راه فعالیت دانش آموزان باشد نه اینکه دانش آموزان با عبور از این سد، همه چیز را تمام شده فرض کنند.