تایید دیوان محاسبات برای پرداخت ۲ درصد عوارض معادن به بهاباد

تایید دیوان محاسبات برای پرداخت ۲ درصد عوارض معادن به بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در جلسه کارگروه توسعه شهرستان بهاباد که صبح امروز یکشنبه 28 مهرماه 98 با حضور نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بهاباد، بخشداران مرکزی و آسفیچ، شورای اسلامی شهر، برگزار شد، نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی از تایید دیوان محاسبات برای پرداخت دو درصد عوارض معادن به بهاباد خبر داد.

"محمدرضا صباغیان" گفت: با تصویب دیوان محاسبات کشور، دو درصد از عوارض فروش معادن شامل شهرستان بهاباد گردید و از این پس تمام شرکت ها و بهره برداران معادن دولتی و غیردولتی منطقه مکلف به پرداخت ٢ درصد فروش خود برای آبادانی شهر و روستاهای این شهرستان هستند.

فرماندار بهاباد با تشکر از پیگیری های صورت گرفته در کارگروه توسعه شهرستان بهاباد برای به ثمر رسیدن این موضوع گفت: وقتی همراهی و همگرایی مسئولین باشد، مسائل و مشکلات حل خواهد شد.

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: بدون شک پرداخت عوارض ناشی از فعالیت های معدنی که از این به بعد حق قانونی مردم منطقه است می تواند نقش بسزایی در رفع محرومیت و توسعه و عمران این شهرستان داشته باشد.

گفتنی است براساس فتوای حضرت امام خمینی(ره) در سال 68 که بواسطه آن مقرر شد دو درصد عوارض فروش معادن به شهرستان بافق برای آبادانی شهر و روستاهای این شهرستان اختصاص یابد، بعد از شهرستان شدن بهاباد و جدا شدن از بافق، باعث شد تخصیص این میزان دو درصد از معادن برای بهاباد متوقف شود.

بیش از ۲۰ معدن در شهرستان بهاباد فعال است و اندیس هایی معدنی آن شامل سنگ های تزئینی و نمای ساختمان، شن و ماسه، سنگ آهن و آهک است.

بهاباد در سال ۱۳۴۸ مرکز بخش شد و سال ۱۳۸۸ مشتمل بر دو بخش مرکزی و آسفیچ به شهرستان ارتقاء یافت.