تأکید فرماندار بهاباد بر ایجاد صنایع تکمیلی و فرآوری زعفران در شهرستان

تأکید فرماندار بهاباد بر ایجاد صنایع تکمیلی و فرآوری زعفران در شهرستانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد در دومین جشنواره استانی زعفران طلای سرخ با بیان اینکه خداوند لطف فرموده و شرایط اقلیمی مناسب برای کشت زعفران این گیاه ارزشمند و کم آبخواه را در منطقه زرخیر شهرستان بهاباد قرار داده است گفت: زعفران بهاباد با حداقل امكانات طبيعی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به طوری که رتبه اول کشور را از لحاظ مرغوبیت دارد. 

 

"عباس اقبال" سطح زیر کشت زعفران در شهرستان بهاباد را حدود 300 هکتار اعلام نمود و از رئیس سازمان جهادکشاورزی خواست تا توجه بیشتری به این محصول معطوف شود.

 

وی به کمبود آب و لزوم بهره برداری بهینه از منابع آبی بخصوص در مناطقی که مستعد کشت جایگزین هستند اشاره نمود و گفت: در این زمان که بحث مدیریت منابع آب مطرح است جا دارد به کشت های جایگزین که از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند توجه بیشتری شود؛ خصوصاً زعفران این گیاه دارویی ارزشمند که علاوه بر اینکه آب کمی نیاز دارد در زمستان آبیاری و آب کمتری تبخیر می شود.

 

اقبال افزود: جهاد کشاورزی باید با ترغیب کشاورزان و ارائه الگوهای مناسب، به کشت گیاهان دارویی و کم آبخواه در این شهرستان بیش از پیش توجه کند.

 

وی باتوجه به اهمیت برنامه ریزی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه در استفاده بهینه و فرآوری زعفران بیش از این باید کار شود بر ضرورت ایجاد صنایع تکمیلی و فرآوری زعفران در شهرستان تأکید نمود تا ضمن برندسازی این محصول، سودآوری بیشتری برای شهرستان داشته باشد. 

 

مطالب مرتبط:

گزارش تصویری برگزاری دومین جشنواره استانی زعفران طلای سرخ به میزبانی شهرستان بهاباد

دبیرخانه دائمی جشنواره زعفران در بهاباد راه اندازی می شود