تاکنون سلامت بیش از 25 هزار نفر در پایگاه های غربالگری کنترل شده است/ جلوگیری از ورود 42 خودروی غیر بومی به شهرستان بهاباد

تاکنون سلامت بیش از 25 هزار نفر در پایگاه های غربالگری کنترل شده است/ جلوگیری از ورود 42 خودروی غیر بومی به شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ فرماندار بهاباد ظهر امروز دوشنبه چهارم فروردین 99 به همراه رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان از پست غربالگری و تب سنجی کرونا ویروس مستقر در روبروی کارخانه کیمیاداران بهاباد در جاده بهاباد ـ چادرملو (بهاباد ـ مشهد) بازدید نمودند.

فرماندار بهاباد گفت: چهار پست غربالگری و تب سنجی کرونا ویروس مستقر در ورودی و خروجی شهر بهاباد و جاده های مواصلاتی از جمله آسفیچ و چادرملو با همکاری تیم های جمعیت هلال احمر، مرکز بهداشت، بسیج و نیروی انتظامی به صورت شبانه روزی مستقر هستند.

"محمدمهدی خانی زاده" با تقدیر و تشکر از زحمات افرادی که به صورت داوطلبانه برای اجرای این طرح همکاری دارند افزود: در این پست های سلامت، غربالگری اولیه از جمله کنترل تب سنجی سرنشینان خودروها را انجام و از ادامه مسیر افرادی که علائم مشکوک به کرونا ویروس را داشته باشند، جلوگیری می شود.

وی افزود: تاکنون سلامت بیش از 25 هزار نفر در پایگاه های مذکور کنترل شده است که این افراد با  8300 دستگاه خودرو از پایگاه های بازرسی غربالگری کرونا ویروس شهرستان عبور کردند.

خانی زاده با بیان اینکه از ورود مسافرین غیربومی‌ به شهرستان بهاباد‌ نیز جلوگیری می شود‌ افزود: این ممنوعیت در کل شهرستان های استان یزد و کلیه مبادی ورودی به استان اعمال می شود و لذا از مسافرین غیر بومی تقاضا می شود از سفر به این شهرستان جدا خودداری نمایند.

وی در این رابطه گفت: از زمان ممنوع شدن ورود مسافرین غیر بوی به شهرستان بهاباد که از روز گذشته اجرا شده، تاکنون از ورود 42 خودرو غیر بومی که اکثراً از استان های کرمان، مشهد و تهران بودند جلوگیری و برگشت داده شده اند.

خانی زاده افزود: برای شکست  کرونا ویروس همه باید دست به دست هم بدهیم و می طلبد با رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه، مسئولان و مدافعان خط مقدم جبهه سلامت را یاری نمایند تا بتوان سریعتر ویروس کرونا را شکست دهیم.