بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس بهاباد برگزار شد

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس بهاباد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار "مدرسه ایمن ـ جامعه تاب آور" صبح امروز چهارشنبه 7 آذر 97 با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسئولین در محل مدرسه راهنمایی ابن سینا برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد با بیان مطالبی در خصوص کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، بر ارائه آموزش های لازم در افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مواقع بحرانی مانند زلزله تأکید نمود.

"محمد هوشمند" به ضرورت حفظ خونسردی و آرامش هنگام وقوع زلزله اشاره نمود و گفت: بیشتر مصدومیت های زلزله، ناشی از فرار هنگام وقوع زلزله است.

وی افزود: اگر دانش آموزان، آموزش های لازم برای زمان وقوع زلزله را دیده باشند، موجب حفظ آرامش روانی هنگام بروز زلزله می شود و تا حد بسیار زیادی صدمات زلزله را کاهش می دهد.

هوشمند با بیان اینکه فراگیری واکنش صحیح در هنگام وقوع زلزله زمان بر است گفت: برگزاری مانورهای زلزله در مدارس باعث می شود تا دانش آموزان با تمرین مکرر بتوانند واکنش درستی انجام دهند.

وی همچنین خواستار تهیه شناسنامه مدیریت بحران ویژه مدارس شد تا با شناسایی نقاط امن ساختمان مدارس، آمادگی و نحوه مواجهه دانش آموزان با حوادث بهتر و سریعتر انجام شود.