بهاباد پایلوت طرح ارتقای سواد سلامت در استان یزد می شود

بهاباد پایلوت طرح ارتقای سواد سلامت در استان یزد می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در جلسه بررسی وضعیت بهداشت، درمان و سلامت در شهرستان بهاباد با بیان اینکه ارتقای سلامت مردم به مشارکت مردمی بستگی دارد  گفت: افزایش سواد سلامت مردم از اهمیت بسیار زیادی برای کاهش بیماری ها برخوردار است.

 

"محمدحسین لطفی" افزود: سطح سواد سلامت مردم در استان یزد از میانگین کشوری پایین تر است که باید با ارائه آموزش های لازم سطح سواد سلامت مردم را بالا ببریم.

 

وی افزود: در این راستا شهرستان بهاباد را پایلوت استان یزد قرار می دهیم و در دو کمپین شش ماهه آموزش های لازم به مردم ارائه خواهد شد.

 

وی ضمن اشاره به شروع 9 پروژه خانه بهداشت و مرکز سلامت در شهرستان گفت: با بازنگری که شد برخی از خانه های بهداشت موجود که بنا بود تعطیل شود جلوی آن گرفته شد و به مردم ارائه خدمات می دهند.

 

دکتر لطفی با بیان اینکه ضعفی که در شهرستان بهاباد وجود کمبود فارغ التحصیل در رشته های بهداشت است بر کسب تحصیلات توسط دانشجویان این شهرستان در رشته های بهداشت تأکید نمود و گفت: هرچند در استان یزد با کمبود متخصص مواجه هستیم اما افرادی هم که در یزد ساکن هستند به علت فاصله زیاد شهرستان بهاباد تا استان جهت حضور در این شهرستان علاقه ای نشان نمی دهند.

 

وی به تکمیل چارت سازمانی بیمارستان حکیم بهابادی اشاره نمود و گفت: با مجوزهایی که برای گرفتن نیرو داده شده است تا سال 97 نیروهای این بیمارستان تکمیل خواهد شد.