بهاباد، زعفران ترین شهرستان استان یزد میزبان گردشگران خواهد بود

بهاباد، زعفران ترین شهرستان استان یزد میزبان گردشگران خواهد بودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه هماهنگی برگزاری سومین ویژه برنامه برداشت زعفران بهاباد، صبح امروز دوشنبه 7 آبان97 به ریاست معاون فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بهاباد بر آمادگی و همکاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این ویژه برنامه تأکید نمود.

"محمدحسین پاکدل" با بیان اینکه شهرستان بهاباد رتبه نخست تولید زعفران در استان و از لحاظ کیفیت هم رتبه اول کشور را دارد، خواستار استفاده از این ظرفیت برای تغییر الگوی کشت محصولات پر آبخواه و جایگزین نمودن آن با زعفران شد.

وی همچنین گفت: هماهنگی لازم به منظور حضور گردشگران داخلی و خارجی از طریق چندین تور گردشگری انجام شده است.

در این جلسه مدیر جهادکشاورزی شهرستان به ارائه گزارشی از برخی از اقدامات صورت گرفت پرداخت و در ادامه آخرین هماهنگی ها و تمهیدات لازم به منظور برگزاری هرچه بهتر این برنامه صورت گرفت.

گفتنی است سخنرانی پیرامون اصول علمی کاشت، داشت و برداشت زعفران، برگزاری نمایشگاه صنایع وابسته به زعفران، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی، اجرای تئاتر و تجلیل از زعفران کاران نمونه شهرستان از برخی برنامه های این ویژه برنامه می باشد.

این برنامه ساعت شش صبح روز پنجشنبه 10 آبان 97 با برداشت زعفران در مزارع روستای بنیز از توابع بخش آسفیچ و باحضور برخی از مسئولین استانی و کشوری آغاز خواهد شد.