بسیج همه امکانات شهرستان بهاباد برای پیشگیری از کرونا

بسیج همه امکانات شهرستان بهاباد برای پیشگیری از کرونابه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ دومین جلسه شورای سلامت شهرستان بهاباد جهت اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه و مقابله با ویروس کرونا صبح امروز دوشنبه پنجم اسفند 98 به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای سلامت شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه شیوع این بیماری مختص به کشور ما نیست گفت: بحمدا... هیچ موردی از این بیماری حتی علائم شبیه به آن را در شهرستان نداشتیم.

"محمدمهدی خانی زاده" پیشگیری را مهمترین برنامه برای مقابله با ویروس کرونا عنوان نمود و خواستار بسیج همه امکانات شهرستان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شد.

وی تصریح کرد: مقابله با ویروس کرونا مختص شبکه بهداشت شبکه و درمان نیست و باید تمامی ادارات و نهادها برای پیشگیری از آن همکاری کنند.

خانی زاده همکاری مردم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بسیار مهم دانست و گفت: مردم باید با دوری از شایعات و توجه به اخبار منابع رسمی و توصیه‌ ای بهداشتی پزشکان، نقش مهمی در کنترل این بیماری دارند؛ انتظار می رود مردم بیش از پیش بهداشت فردی را رعایت نمایند.

فرماندار بهاباد گفت: روحانیون منطقه با سخنرانی در منابر مساجد و تجمعات مردمی می توانند در این زمینه نقش مهمی ایفا کنند.

خانی زاده با بیان اینکه آنچه خیلی مهم به نظر می رسد ایجاد جو روانی آرام و پرهیز از ترس و واهمه برای ویروس کرنا است، گفت: براساس تاکید متخصصان استفاده از ماکس در افراد سالم ضروری نیست و مهمترین راهکار پیشگیری، رعایت مسائل بهداشتی، تغذیه مناسب و فاصله گرفتن از افراد مبتلا به این ویروس است.

ضد عفونی کردن مدارس، مساجد، ادارات، ایستگاه های برداشت آب شرب، بهداشت نانوایی ها، امحاء زباله های شهر و روستاها، نصب بنرهای آموزشی، اطلاع رسانی های تغذیه ای، استفاده از روحانیون برای آموزش مردم، لغو تمامی مسابقات، برنامه های ورزشی، همایش ها و برنامه های عمومی، همکاری تمام ادارات، راه اندازی پایگاه سنجش سلامت اورژانس بهاباد و چند نقطه از شهر، نظارت اداره دامپزشکی برچگونگی توزیع دام و انجام کشت های بازرسی از اصناف از برخی مباحث و مصوبات جلسه بود.