بزرگترین دستاورد غنی سازی اوقات فراغت، کاهش آسیب‌های اجتماعی است

بزرگترین دستاورد غنی سازی اوقات فراغت، کاهش آسیب‌های اجتماعی استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهاباد صبح امروز 21 خرداد 98 با دستور کار اوقات فراغت فصل تابستان به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بهاباد بزرگترین دستاورد غنی سازی اوقات فراغت را کاهش آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی دانست و افزود: اصل فعالیت ادارات و نهادهای فرهنگی و اجتماعی در فصل تابستان است که نتیجه بخش است و لذا با برنامه‌ریزی صحیح و انجام کارهای فرهنگی می‌توان آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد.

"محمد هوشمند" با اشاره به برداشت نادرستی که از اوقات فراغت در کشورمان شده است گفت: اوقات فراغت مختص به فصل تابستان نیست بلکه باید در طول سال برای خلاء‌های بیکاری جوانان، نوجوانان و کودکان برنامه‌ریزی شود.

هوشمند پرهیز از اجرای برنامه‌های موازی، برگزاری برنامه‌ها توسط دستگاه‌های مرتبط و متخصص در هر حوزه، استفاده بهینه از فضای‌های موجود، استفاده از مربیان مجرب و موجه و تلاش در جهت ارتقای نشاط اجتماعی در شهرستان را در برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت تابستان ضروری دانست.

وی همچنین با اشاره به برگزاری اردوهای تفریحی در ایام تابستان بر رعایت نکات ایمنی، توجه به رده‌های سنی، رعایت اخلاق و شئونات اسلامی، صرفه جویی در هزینه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری بکر و زیبای شهرستان تأکید نمود.

برگزاری کلاس‌های آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، کارگاه‌های آموزشی خلاقیت ویژه والدین، بازدید از شرکت‌ها و کارخانه‌های منطقه، برگزاری دوره‌های تخصصی امداد و نجات، برنامه‌های قرآنی، کلاس‌های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، دوره‌های آموزشی عکاسی، تئاتر، نگارگری، فعالیت‌های ورزشی و هنری و پاتوق اسلامی ایرانی از برخی برنامه‌های مطرح شده در جلسه توسط اعضا بود.