برگزاری نشست هماهنگی برنامه ریزی چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرستان بهاباد

برگزاری نشست هماهنگی برنامه ریزی چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ نشست هماهنگی برنامه ریزی مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرستان بهاباد با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، فرماندار بهاباد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد رزمندگان و شهدا را چراغ راهی برای این انقلاب به ویژه نسل بعد از انقلاب هستند دانست و بر تسریع در ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری برای جمع آوری آثار شهدا و رزمندگان که نزدیک به دوسال است در حال گردآوری می باشد تأکید نمود.

"محمدمهدی خانی زاده" با بیان اینکه وجود شهید باعث جلوگیری و کاهش فقر فرهنگی و آسیب های اجتماعی در منطقه می شود خواستار اختصاص سهمیه دفن شهید گمنام به روستاهای فاقد شهید شد.

وی با تأکید بر ساماندهی گلزارهای شهدای شهرستان و شهدای گمنام گفت: مردم به شهدای گمنام احترام خاصی دارند و مراسمات مختلفی را در این مکان ها برگزار می کنند و می طلبد با تکمیل یادمان شهدای گمنام به عنوان یک مرکز فرهنگی مورد استفاده عموم قرار بگیرد.

خانی زاده به اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی موزه حفظ آثار شهدا در مهدیه بهاباد اشاره نمود و گفت: امیدواریم با پیگیری مسئولین و همت مردم، این گنجینه هرچه زودتر به بهره برداری برسد تا آثار شهدا و رزمندگان به بهترین نحو نگهداری و امکان بهره مندی عموم مردم برای بازدید از این آثار فراهم شود.  

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با بیان اینکه چهلمین سالگرد گردامیداشت دفاع مقدس با شعار "ما قوی هستیم" برگزار می شود گفت: برنامه های این رویداد تا پایان سال ‌جاری، به مدت 43 هفته اجرا می شود.

"سرهنگ منصور زارع"  تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس را از برنامه های شاخص عنوان نمود و گفت: محور برنامه های امسال، تجلیل از سرداران دوران دفاع مقدس است و در کنار آن باید دیگر برنامه ها نیز برای اقشار مختلف وجود داشته باشد.

وی افزود: تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان، پیگیری چاپ و تألیف کتاب های رزمندگان و خاطرات شفاهی و شهدا از دیگر برنامه های می باشد که امیدواریم بتوانیم در کنگره ملی شهدای استان، بخشی از این دانشنامه را رونمایی کنیم.

در ادامه در خصوص برنامه های پیش بینی شده در چهل سالگی دفاع مقدس از جمله موارد مذکور پحث و تبادل نظر شد.