برگزاری نشست بررسی مشکلات روستاهای پایلوت پروژه منارید در بخش آسفیچ

برگزاری نشست بررسی مشکلات روستاهای پایلوت پروژه منارید در بخش آسفیچبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ عصر روز یکشنبه 6 خرداد97 به منظور بررسی مشکلات روستاهای پایلوت پروژه منارید در بخش آسفیچ نشستی با حضور فرماندار بهاباد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، رئیس شورای اسلامی شهرستان، مدیر استانی پروژه منارید و نمایندگان دفاتر روستاهای پایلوت پروژه منارید در محل دفتر توسعه محلی روستای کمکوئیه برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این نشست با تأکید بر اینکه جلب مشارکت مردم برای اجرای پروژه منارید لازم و ضروری است گفت: با اجرای پروژه منارید در روستاهای پایلوت شهرستان، حس مشارکت اهالی روستاها تحریک شد و این احساس و باور در آنها به وجود آمد که مسئولان به هدف آنان توجه می کنند و می توانند با همکاری مسئولان محلی، قدم های مؤثری برای توسعه روستای خود بردارند.

 

 "محمدمهدی خانی زاده" با بیان اینکه پروژه منارید موجب بالا رفتن روحیه مطالبه گری روستائیان شده است از اهالی روستاها خواست مسائل و مشکلات پروژه منارید را به صورت شفاف بیان کنند تا بتوان راهکار مؤثری برای رفع آنها اتخاذ نمود.

 

"محمدرضا آخوندی" مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اظهار اینکه شهرستان بهاباد در سطح کشور از لحاظ رسیدن به اهداف پروژه منارید بسیار موفق بوده است در خصوص اهمیت اجرای این پروژه مطالبی بیان و خواستار حفظ و بسط این دستاوردها به دیگر روستاهای شهرستان شد.

 

همچنین "رضا باقری" مدیر استانی پروژه منارید به بیان گزارشی مختصری از شروع فعالیت پروژه منارید تاکنون در سطح روستای پایلوت و چگونگی نهادینه کردن مشارکت مردم در پروژه های معیشتی و صندوق های توسعه روستایی پرداخت.

 

در این جلسه که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد، نمایندگان دفاتر توسعه محلی ضمن بیان دستاوردهای مهم اجتماعی و اقتصادی پروژه منارید، مسائل و مشکلات خود را در خصوص اجرای این پروژه مطرح و تصمیمات لازم برای رفع آنها اتخاذ گردید.