برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد

برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بهابادبه مناسبت روز دانشجو مراسم بزرگداشتی با حضور امام جمعه، فرماندار، رئیس دانشگاه آزاد و اساتید و دانشجویان و جمعی از مسئولان شهرستان بهاباد در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد برگزار شد.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی  در این مراسم  با تبریک روز دانشجو و گرامی داشت شهدای جنگ تحمیلی و شهدای دانشجو به نقش دانشجو در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت:  دانشجو یعنی انسانی که کاملا همه حرکت و فعالیتش در رابطه با علم و دانش است. پیامبر خدا می فرمایند که عشق و علاقه و محبت من به علم و آگاهی از عشق و محبت به عبادت خدا بیشتر است چون عبادت برای خدا از روی علم و آگاهی است.

وی افزود: امروز دانشجو آگاه است به ویژه در نظام جمهوری اسلامی که با رهبری امام مسیر دانشگاه اصلاح و همه نقشه های دشمنان نقش برآب شد و انتظار مردم از دولت و مجلس و مسئولان دانشگاه ها این است که دانشگاه حافظ و نگهبان دستاوردهای نظام و ارزش های اسلام باشد.

حجت الاسلام دهقانی به نقش دانشجویان در طول تاریخ و بصیرت دانشجو اشاره کرد و افزود: حرکت های با بصیرت دانشجویان نشان ولایت مداری آنهاست و دانشجویان باید با بصیرت و دانش روز و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، مسیر تعالی و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تا رسیدن به قله اقتدار و عزت ادامه دهند.

وی بصیرت دانشجوئی را منشاء وقوع حادثه 16 اذر 1332 در مقابله با جنبش دانشجوئی با استکبار و استبداد دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان به سلاح بصیرت مجهز شوند.

فرماندار بهاباد هم در این مراسم با تبریک روز دانشجو به دانشجویان و اساتید و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و جنگ تحمیلی این روز را گرامی داشت  و افزود: شانزدهم آذر ماه سالروز شهادت دانشجویان مسلمان و مبارز ایران است که نشان از مقاومت و ایستادگی این دلیر مردان در برابر زیاده خواهی، سلطه خارجی و دیکتاتوری رژیم شاهنشاهی دارد.

عباس اقبال گفت: این روز بعنوان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت ایران و یادآور رسالت و نقش دانشجویان در نهضت اصیل دانشجویی و طلایه داری این قشر فهیم جامعه در مبارزه  با جهل و نادانی و ترویج عدالت خواهی، آزادی و آزادگی  است.

وی گفت: 16 آذر بنام دانشجویانی ثبت شد که سینه خود را در برابر استکبار جهانی  سپر کردند و تا آخرین قطره خون خود پای استقلال کشور شان ایستادگی کردند، مبارزه ای که اکنون در آستانه 60 سالگی آن قرار داریم.

وی افزود: دانشجویان قشر فرهیخته و از سرمایه های با ارزش ملت و نظام و کشور هستند و در عرصه های سیاسی و انقلابی دانشجویان پرچمدار مبارزه با طاغوت به شمار می روند.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاست زده و سیاست گریز نباشد، افزود:  باید از دانشگاه ها در برابر جریانات خاص سیاسی مراقبت کرد و اجازه نداد جریانات سیاسی خاصی رشد کنند و جریانات دانشجویی را به دنبال خود بکشند.

در پایان این مراسم از ممتازین مسابقات قرآن و عترت دانشجویان تجلیل به عمل آمد.