برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته ناجا

برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته ناجا



به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته ناجا صبح امروز شنبه 13 مهرماه 98 با حضور فرماندار بهاباد، امام جمعه بهاباد و اعضای شورای تأمین شهرستان در محل فرماندهی انتظامی بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این مراسم با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ناجا اظهار داشت: امنیت مقوله بسیار مهمی که بایستی اجرا گردد و بی تردید وجود امنیت و آرامش امروز کشور و شهرستان مدیون فداکاری ها و تلاش های شبانه روزی نیروهای امنیتی و انتظامی است.

"محمدمهدی خانی زاده" نیروی انتظامی مظهر توانمندی و اقتدار کشور و مملو از خدمت، ایثار، امنیت و آرامش دانست و گفت: در سایه مجاهدت های آنها فضایی امن و مناسب برای رشد و توسعه جامعه اسلامی مهیا شده است.

وی تصریح کرد: امنیت در جامعه کشور و شهرستان یک مقوله بسیار مهمی است؛ تا اتفاقی رخ ندهد کسی قدر این امنیت را نمی دانند اما وقتی اتقاقی می افتد متوجه می شویم که این امنیت چقدر برای ما مهم است.

رئیس شورای تأمین شهرستان بهاباد با تأکید بر اولویت بندی در برخورد با تخلفات در سطح شهرستان گفت: مأمورین انتظامی و ضابطین قضایی ملزم به رعایت اولویت بندی در برخورد با تخلفات بزرگ و کوچک که در سطح شهرستان رخ می دهد هستند.

خانی زاده با بیان اینکه شما ضابطین قانون هستید و آن رعایت می‌کنید گفت: باید قانون را برای شهروندان فرهنگ سازی کنید تا بدانند قانون چیست و چه چیزهایی اگر مرتکب آن شوند خلاف قانون می شود.

فرماندار بهاباد با اشاره به سخنانی از حضرت علی(ع) و نحوه برخورد با تخلفات گفت: آنچه مهم است همه در مقابل قانون یکسان هستند ولی نحوه برخورد شما سروقامتان مقتدر با اقشار مختلف مردم اعم از زن و مرد باید متفاوت باشد که نیاز به آموزش ویژه دارد.

خانی زاده گفت: اگر به ریشه ایمان توجه داشته باشیم درمی یابیم که ایمان از کلمه امن می‌آید و آن کسی که به خداوند بزرگ ایمان داشته باشد سبب می‌شود تا این فرد امنیت روحی و روانی پیدا می کند.

 

امام جمعه بهاباد به مقوله امنیت نرم در جامعه اشاره کرد و گفت: وظیفه پلیس ایجاد امنیت است و یکی از مقوله‌های امنیت، امنیت اجتماعی است؛ مسئله تدین، سواد، آگاهی های آموزشی و شناخت حقوق طرفین نقش مهمی در احساس امنیت اجتماعی جامعه خواهد داشت.

"حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی" با تأکید بر اینکه پلیس باید مطابق با وظایف خود با هنجار شکنان مقابله کند، افزود: جامعه باید امنیت فرهنگی داشته باشد؛ برخی هنجارشکنی‌ها باعث ناامنی فرهنگی می‌شود.

وی در ادامه بابیان اینکه در جامعه و کشور ما بسیاری از مردم قانون را نمی‌دانند، گفت: ایمان مردم و علم مردم و سطح آگاهی افراد لازمه آشنایی با قانون و برخورد تخلفات در جامعه است.  

گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای جوایزی از افسران، نظامیان، کارکنان نمونه و بازنشستگان نیروهای مسلح و خبرنگاران بهاباد تجلیل به عمل آمد.