برگزاری شورای هماهنگی روابط عمومی های بهاباد با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری

برگزاری شورای هماهنگی روابط عمومی های بهاباد با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداریبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ در دومین روز از هفته ارتباطات و روابط عمومی، جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های ادارات شهرستان با حضور مدیرکل روابط عمومی استان، فرماندار، و مسئولین روابط عمومی های ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی و عرض خیرمقدم به مدیرکل روابط عمومی استانداری با بیان اینکه روابط عمومی ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از دو رکن اصلی هستند که آن اسلام و مردم می باشد گفت: با جانفشانی مردم، این انقلاب روی پای خود ایستاده است و به برکت رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری و با زحمت مردم به اینجا رسیده است؛ لذا مردم در نظام اسلامی حق اساسی را بر گردن مسئولین نظام دارند که در قانون اساسی توجه به مردم، نقش اساسی است.

 

روابط عمومی ها به عنوان پلی هستند بین مردم و دستگاه

عباس اقبال با بیان اینکه روابط عمومی ها در رابطه با مردم نقش مهمی را ایفا می کنند گفت: مردم به عنوان رکن نظام و روابط عمومی به عنوان کسانی که این رکن را در جریان مسائل قرار می دهد از یک طرف و از طرف دیگر مسائل، نظرات و پیشنهادات و مطالبات مردم را جهت بهبود عملکرد دستگاه، به مدیر دستگاه منتقل می کند.

وی با بیان اینکه فعالیت بعضی از روابط عمومی ها در حدی است که فقط مراسم می گیرند و شعاری نصب می کنند گفت: روابط عمومی ها به عنوان پلی هستند بین مردم و دستگاه که هم کارها و زحمات مسئولین را برای مردم شفاف می کنند و هم نظرات مردم و راههای موفقیت مسئولین که توسط مردم مطرح می شود را به دستگاه انتقال می دهند.

 

اگر امروز یک لحظه حمایت مردم از این نظام برداشته شود، دشمن یک لحظه ما را امان نمی دهد.

اقبال گفت: جمهوری اسلامی یعنی مردم، مردمی که براساس اسلام حکومتی را تشکیل دادند و امام این کار را با حمایت مردم انجام دادند؛ اگر امروز یک لحظه حمایت مردم از این نظام برداشته شود، دشمن یک لحظه ما را امان نمی دهد.

وی گفت: امروز چیزی که مثل سدی مقابل هجوم تبلیغاتی، سیاسی، دیپلماسی و نظامی دشمن ایستاده است حضور مردم در صحنه است؛ خوشبختانه همه دولت ها مخصوصاً دولت تدبیر و امید در رابطه با مسائل کشور، کارهای اساسی کرده اند که روابط عمومی ها باید اینها را برای مردم مطرح کنند.

 

بعضی از خواسته هایی که سال های سال مردم بهاباد دنبال آن بودند در این دولت محقق شده است

فرماندار بهاباد با بیان اینکه بعضی از خواسته هایی که سال های سال مردم بهاباد دنبال آن بودند در این دولت محقق شده است گفت: به عنوان مثال 20 سال پیش مردم زمین دادند برای شروع ساخت بیمارستان که مورد استفاده بیمارستان قرار گیرد که وزارت بهداشت با مطرح کردن نصاب جمعیت با آن مخالفت می کرد اما بحمدالله امروز با تأسیس بیمارستان 38 تختخوابی موافقت شده است.

وی گفت: یکی دیگر از خواسته های مردم بهاباد گازرسانی به شهرستان است که باتوجه به مشکلاتی که دولت در بحث بودجه دارد به طوری که بودجه استان یزد در سال گذشته 91 میلیارد تومان بوده است که فقط خط انتقال گاز به بهاباد 100 میلیارد تومان پول می خواهد؛ خوشبختانه با پیگیری های استاندار این مسئله به نتیجه خوبی رسید و انشاا... بحث مناقصه آن هم انجام می شود.

 

روابط عمومی استانداری روابط عمومی موفقی در سطح کشور بوده است

وی در پایان با تشکر از حضور مدیرکل روابط عمومی استان در شهرستان گفت: ایشان اولین مدیرکل روابط عمومی هستند که برای اولین بار در استان در نمازجمعه سخنرانی نمودند و این نشان از اهمیت و توجه این دولت به بحث روابط عمومی ها را می رساند.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه روابط عمومی استانداری روابط عمومی موفقی در سطح کشور بوده است گفت: انشاا... با کمک هم بتوانیم مسائل و خدمات نظام را به صورت شفاف به مردم و مسئولین منتقل کنیم و در این حالت است که همدلی و همزبانی ایجاد می شود.

 

ذات کار روابط عمومی ها ایجاد همدلی است

مدیرکل روابط عمومی استانداری در این جلسه با اشاره به عناوین شعار سال که توسط مقام معظم رهبری در سال های اخیر نامگذاری شده است گفت: شاکله اصلی مباحث، بحث اقتصاد است که معظم له تأکید داشتند مسئولین و مدیران به آن توجه کنند جهت عبور از تحریم هایی که غیر منصفانه است.

داود پاک طینت با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری بحث همدلی و همزبانی مطرح می شود گفت: وقتی بحث همدلی و همزبانی مخصوصاً همدلی مطرح می شود ذاتاً کار روابط عمومی به وسط می آید؛ چون ذات کار روابط عمومی ها ایجاد همدلی است.

وی با بیان اینکه ما روابط عمومی ها پل ارتباطی بین دولتمردان و مردم هستیم گفت: اگر از این زاویه به این شعار سال نگاه داشته باشیم شعاری است که تکاپوی بیش از پیش روابط عمومی ها را می طلبد؛ انگار شعار، شعار روابط عمومی هاست و دستگاه های دیگر به کمک ما می آیند.

پاک طینت با بیان اینکه رهبری دو عنصر را کنار یکدیگر گذاشتند که باید بین دولت و مردم همدلی ایجاد شود گفت: شرط آن این است که اول دولت کاملاً مردم، نیازها، مطالبات، کارها و خواسته های آنها را بشناسد و از آن طرف مردم باید توانمندی های دولت، مشکلات، مسائل سطح جهانی و بین المللی، پیشینه دولت و میزان پتانسیل هایی که الآن موجود است را بشناسند.

 

کار شناخت دولت و مردم که مقدمه ای برای ایجاد همدلی می باشد کار روابط عمومی است

وی ادامه داد: کار شناخت دولت و مردم که مقدمه ای برای ایجاد همدلی می باشد کار روابط عمومی است؛ روابط عمومی ها باید آنچه از طرف دولتمردان مطرح می شود از جمله جداول، آمار، ارقام نمودارها و اصطلاحات را به صورت قابل فهم برای مردم تبیین کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گفت: وقتی مردم مطالبه ای دارند و قواعد مطالبه را نمی دانند و حق دارند داشته باشند برای اینکه این مطالبات مردم به صورت نظام مند و هدفمند برای دولتمردان مطرح شود کار روابط عمومی است.

وی با بیان اینکه امسال سال روابط عمومی هاست گفت: توقع می رود که همت کنیم و به صورت ویژه به این موضوع توجه داشته باشیم.

 

سازمان خود را بشناسید و از آن طرف با مردم ارتباط قوی، خوب و صمیمی برقرار کنید

داود پاک طینت گفت: اگر سازمان خود را بشناسید و از آن طرف با مردم ارتباط قوی، خوب و صمیمی برقرار کنید قطعاً اتفاقات خوبی خواهد افتاد و جامعه دست شما می آید و به راحتی می توانید به مدیران تحلیل بدهید؛ وقتی چند بار حرف منطقی زدید مدیر شما را به عنوان بازوی توانمند خود به حساب می آورد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مسئولین روابط عمومی ها می گویند مدیر به ما توجه نمی کند گفت: اگر واقعاً اعتقاد دارید پل هستید بین مدیر و مردم و در سطح کوچکتر مدیر و کارکنان، قطعاً اگر پل کوتاه و مطمئنی بودید هیچ انسان عاقلی قرار نیست که پل کوتاه مطمئن را رها و پل طولانی نامطمئن را بگیرد؛ بنابراین باید خودمان را نشان دهیم و باید کوتاه ترین پل بشویم.

پاک طینت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برنامه های هفته ارتباطات و روابط عمومی گفت: خوشبخانه برنامه های پیش بینی شده تا کنون به خوبی برگزار شده است و برنامه های بعدی ما در این هفته رونمایی از سرود روابط عمومی ها که دو روز آینده آماده می شود و بحث افتتاح دفتر روابط عمومی در پارک وحشی بافقی و همچنین همایش روابط عمومی های استان در بافق می باشد که انشاا... انجام خواهد شد.

 

با نگاه به توانمندی های دولت و شناخت مطالبات مردم این دو را به همدیگر نزدیک و منطقی کنیم

وی همچنین گفت: انتظارات و حساب مردم را از همه چیز جدا کنید که سرسپرده هیچ گروه و جناحی هم نیستند؛ مطالبات مردمی را در کانال قانونی و هدفمند قرار دهیم؛ مردم خودشان می فهمند که چه کسی کار می کند و چه کسی شعار می دهد.

پاک طینت در پایان از روابط عمومی ها خواست با نگاه به توانمندی های دولت و شناخت مطالبات مردم سعی کنیم این دو را به همدیگر نزدیک و منطقی کنیم؛ اگر این اتفاق بیفقتد در جهت توسعه پیشرفت و توسعه شهرستان پیش خواهیم رفت.

همچنین در این جلسه مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش بهاباد به عنوان روابط عمومی برتر شهرستان در سال 93 و روابط عمومی ها ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان به عنوان روابط عمومی شایسته تقدیر معرفی و از آنها تجلیل شد.