برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بهاباد

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بهاباد با حضور فرماندار بهاباد، رئیس اداره کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان به منظور استفاده از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید و همچنین طرح های مشارکتی و غیر مشارکتی جهت ایجاد اشتغال، در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه به طرح های مشارکتی دولت یازدهم در تشكیل تعاونی ها برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم اشاره نمود و گفت: دولت تسهیلات ارزان قیمت را با حداكثر كارمزد 3 درصد و در مناطق محروم به صورت قرض الحسنه در اختیار کارآفرینان قرار  می دهد.

"عباس اقبال" افزود: موفقیت این طرح نیازمند روحیه مشارکت مردم با یکدیگر می باشد و لذا اگر سرمایه گذاری به صورت جمعی باشد بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در شهرستان مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارگروه اشتغال نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد گفت: انتظار می رود این کارگروه به طور فعال و پویا بتواند به وظایف خود عمل کند تا انشاا... شاهد برطرف شدن نقاط ضعف در حوزه اشتغال باشیم.

 

رئیس اداره کارآفرینی استان یزد:

در شهرستان بهاباد از سال 1390 تاکنون برای  890 طرح مشاغل مستقل مجوز صادر شده است

 

در ادامه رئیس اداره کارآفرینی استان یزد در خصوص پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید، طرح های مشارکتی و مراکز مشاوره و اطلاع رسانی، مشاغل خانگی و مشاغل پشتیبان مطالبی را بیان نمود و گفت: از ابتدای اجرای طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تاکنون 23 هزار مجوز برای اینگونه مشاغل در استان یزد صادر شده است.

 "فاطمه نیکجو" افزود: باتوجه به اینکه نظارت و بازرسی بر این مشاغل با مشکل روبرو بود بحث گسترده سازی این 23 هزار مجوز در دستور کار قرار گرفت تا به سمت مشاغل پشتیبان که تشکیل شرکت های تعاونی است بروند و تحت پوشش این تعاونی ها قرار گیرند. 

وی گفت: در شهرستان بهاباد از سال 1390 تاکنون برای  890 طرح مشاغل مستقل مجوز صادر شده است که از این تعداد حدود 500 طرح به 9 بانک معرفی شده اند.

نیکجو، در خصوص مراکز مشاوره کارآفرینی گفت: 9 مرکز مشاوره در استان مجوز آن صادر شده است و در شهرستان بهاباد هم انشاا... درصورت وجود متقاضی مجوز آن صادر خواهد شد.

 

مسئول صندوق کارآفرینی امید بهاباد:

896 میلیون تومان از 1350 میلیارد تومان اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان جذب شده است

 

در ابتدای این جلسه مسئول صندوق کارآفرینی امید بهاباد در گزارش عملکرد این صندوق، کل اعتبارات اختصاص یافته در سال 94 را 1350 میلیارد تومان اعلام نمود و گفت: از این میزان اعتبارات 270 میلیون تومان آن به مشاغل خانگی، 540 میلیون تومان به مشاغل خویش فرمایی و  540 میلیون تومان به مشاغل کارفرمایی اختصاص یافته است.

"محمد قاسمی" میزان اعتبارات جذب شده در کلیه مشاغل را  896 میلیون تومان اعلام نمود و افزود: از  454 میلیون تومان باقی مانده 180 میلیون تومان آن به صورت پرونده مشاغل کارفرمایی به تهران ارسال شده است که در صورت تصویب، این مبلغ هم جذب خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورت جذب بودجه باقی مانده تسهیلات تا پایان دیماه 94 ، اعتبارات جدید در ماه بعد به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

پیگیری جذب اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی تخصیص یافته به شهرستان توسط صندوق کارآفرینی امید و فراخوان ثبت نام متقاضیان ایجاد مرکز مشاوره کارآفرینی در شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.