برگزاری جلسه هم اندیشی پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی شهرستان بهاباد

برگزاری جلسه هم اندیشی پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز چهارشنبه 23 خرداد97 جلسه هم اندیشی پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات مربوطه در محل فرمانداری برگزار شد.


مشکلات به وجود آمده در برخی از زمین های واگذار شده به مردم برای دریافت سند ثبتی به خاطر چند مالکیتی یک زمین از موارد مورد بحث در این جلسه بود.


فرماندار بهاباد در این رابطه با بر تأکید بر اینکه حق مردم باید محفوظ باشد گفت: باید راهکاری مشخص شود تا ضمن جلوگیری از زمین خواری، احقاق حق شود.

"محمدمهدی خانی زاده" همچنین باتوجه به مشکلات به وجود آمده در زمین های خیری گفت: قبل از هرگونه ساخت و ساز در اینگونه زمین ها، باید استعلام لازم صورت گیرد تا در آینده مشکل ثبتی این زمین ها مطرح نشود.

 

امام جمعه بهاباد بیشتر علت وقوع جرایم را عدم اطلاع مردم از قوانین، مقررات و آیین نامه ها دانست و گفت: با فرهنگ سازی و آموزش مردم از قوائین می توان در کاهش جرائم موفق عمل نمود.

حجت الاسلام والمسلمین "علی اکبر ابراهیمی بشکانی" افزود: مجموعه ادارات با توجه وظایف سازمانی خود باید طبق قانون اقدام کنند و اگر استثناعاتی هم در قانون وجود دارد باید برای همه یکسان باشد.

وی در رابطه با پیشگیری از آسیب های اجتماعی، به بیان مطالبی در خصوص عوامل بروز این آسیب ها پرداخت و گفت: آسیب های اجتماعی سلامت فردی تک تک افراد جامعه را به خطر می اندازد و در بروز این آسيب ها، آشفتگی کانون خانواده نقش مهمی دارد.


در پایان مقرر شد برای حل مشکل اراضی تصرفی و فاقد سند شهرستان، ادارات متولی مشکلات در این زمینه را ارائه نمایند تا راهکاری برای رفع آن اتخاذ گردد.