برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بهاباد

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بهاباد صبح امروز به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

 

در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه سواد آموزی و مشکلات و مسائل موجود مطرح شد و جهت رفع آن تصمیم گیری شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه سواد آموزی بزرکترین سرمایه برای هر کشور محسوب می شود گفت: به هر طریقی که می شود باید جامعه هدف که از سواد محروم هستند را شناسایی و به آنها آموزش لازم ارائه نمود تا بی سوادی در شهرستان ریشه کن شود.

 

"عباس اقبال" در این راستان نقش ادارات را بسیار مهم دانست و از همکاری اداره ثبت احوال شهرستان جهت شناسایی بی سوادان قدردانی نمود.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان در ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده با بیان اینکه کارهای بسیار ارزشمندی در زمینه باسوادی افراد انجام شده است  گفت: شهرستان بهاباد براساس حجم ابلاغی در خصوص رصد و رهگیری فعالیت مستمر شهرستان رتبه اول را کسب نموده است.

 

"حسن عبدالهیان" با بیان اینکه اولیاء بی سواد نداریم تصریح کرد: پیشرفت حجم ابلاغی به شهرستان بیشتر بیش از 294 درصد بوده است که رشد قابل توجه داشتیم.  

 

وی با اشاره به اینکه بیش از 97 درصد از جمعیت شهرستان باسواد هستند گفت: بهابادی بی سواد نداریم و افرادی که در حال حاضر بی سواد هستند غیر بومی می باشند که فرزندان آنها حتی به مدرسه هم نمی آیند.

 

همچنین در پایان آقایان کارگر رئیس اداره ثبت احوال شهرستان و ابویی کارشناس سواد آموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان بهاباد جهت گسترش سوادآموزی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

گفتنی است شهرستان بهاباد در سال جاری رتبه اول را در فعالیت های مستمر و حجم پوشش سوادآموزی کسب نموده و بیشتر از حجم پوشش تعیین شده، بی سوادان را تحت پوشش قرار داده است.