برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ صبح امروز پنجشنبه 31 خرداد 97 جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این جلسه با بیان اینکه بهترین راه مقابله با اعتیاد به مواد مخدر پیشگیری می باشد خواستار اجرای برنامه های عملی و مؤثر در این زمینه شد.  

 

"محمدمهدی خانی زاده" بر توجه به ارائه آموزش های بیشتر به خانواده هایی که در معرض آسیب اعتیاد هستند تأکید نمود و گفت: اعتیاد یکی از اعضای خانواده به مواد مخدر، زنگ خطری برای دیگر افراد خانواده می باشد و ممکن است آنها را با این بلای خانمان سوز روبرو کند.

 

وی همچنین خواستار ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای توانمندسازی معتادان بهبود یافته شد و اظهار داشت: اشتغال و بازتوانی معتادان پس از طی دوره درمانی نقش مهمی در جلوگیری از بازگشت آنها به اعتیاد به مواد مخدر دارد و لذا باید مشاغل پرکاربرد به این افراد آموزش داده شود تا شغلی برای خود داشته باشند.

 

در ادامه این جلسه که با محوریت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد مسئولین ادارات به بیان برنامه های خود در این هفته پرداختند.

برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد، برگزاری نشست خبری برای ارائه گزارش عملکرد این شورا، استفاده از فضای مجازی و توزیع بروشورهای آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی، اجرای تئاتر خیابانی با موضوع آسیب های اعتیاد و برنامه ها و مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری از جمله برنامه هایی است که در هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان بهاباد برگزار خواهد شد.

 

از یکم تا هفتم تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.