برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد به مناسبت هفته بسیج

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد به مناسبت هفته بسیجبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور فرماندار، معاون فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ، مسئولین ادارات و نهادها به منظور نحوه اجرای برنامه های هفته بسیج، در سالن اجتماعات فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه در سخنانی با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، بسیج را یکی از معجزات انقلاب اسلامی دانست که توسط امام راحل تشکیل شد و افزود: بسیج شجره طیبه ای است که همواره و هر لحظه ثمرات پر برکتی دارد.

عباس اقبال ادامه داد: بسیج در حقیقت مأمنی است که عاشقان خداوند جمع می شوند و با هم پیمان می بندند در راه خدا صف محکمی باشند تا در مقابل شرک، کفر و نفاق بایستند و تا زمانی که پرچم توحید در جهان به اهتزاز در نیاید ننشینند.

عباس اقبال گفت:  امروز دشمن بطور آشکار با ما نمی جنگد بلکه در قالب شبیخون فرهنگی به جنگ انقلاب اسلامی آمده است؛ امروز دیگر فقط دفاع کارساز نیست بلکه باید به دشمن هجوم ببریم همانگونه که دشمن شبیخون زده است.

وی با اشاره به اینکه مستکبرین بدهکار دنیا هستند نه ما بدهکار آنها گفت: متأسفانه امروز دشمن با بوق های تبلیغاتی و مزدوران خود مطالبه گر شده در حالیکه ما طلبکار دشمن هستیم. مثلاً در حقوق بشر، حقوق زن و...آن کسی که باید پاسخگو باشد استکبار است.

ایشان با بیان اینکه دشمن امروز جنگ نرمی را با شروع کرده که گاهی بدون توجه، بعضی از خودمان کمک می کنیم گفت: باید به نحوی روی فرهنگ استفاده از رسانه ها کار شود که مردم مخصوصاً جوانان ما از اینترنت و سایر امکانات ارتباطی به نحو مطلوب و مثبت استفاده کنند.

فرماندار در پایان خواستار شرکت مسئولین در مراسمات مذهبی و ارتباط مسئولین ادارات با فرمانداری و مدیران استان شد و بر همکاری با خبرنگاران جهت انعکاس اخبار اداره مربوطه تأکید نمود.

در ادامه جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهاباد در سخنانی با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، با بیان برنامه های هفته بسیج گفت: بیش از 45 برنامه به مناسبت هفته بسیج در شهرستان بهاباد اجرا خواهد شد و خواستار همکاری جهت اجرای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه ها شد.

دیدار فرماندهان و مسئولان با امام جمعه،  برگزاری یادواره‌های شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان،  ویزیت رایگان در مناطق محروم و برگزاری مسابقات ورزشی از جمله کوهپیمائی و پیاده‌روی خانوادگی، نشست روشنگری در سطح پایگاه‌ها و محفل انس با قرآن، برگزاری مراسم روز شهرستان، برگزاری همایش ائمه جمعه و جماعات، حضور سازمان یافته حلقه‌های صالحین و سخنرانی فرماندهان دوران جنگ در نماز جمعه شهرستان، افتتاح ساختمان چند پایگاه و اجتماع بزرگ بسیجیان تحت عنوان شکوه و مقاومت در هفته بسیج از جمله برنامه‌های گرامی‌داشت هفته بسیج در شهرستان بهاباد می‌باشد.

گفتنی است جلسات شورای اداری شهرستان بهاباد هر بار به نام یک شهید برگزار می شود که این جلسه به نام شهیدان حسن و حسین عبداللهی از روستای سنجدک برگزار شد و از خانواده شهید تجلیل به عمل آمد.