برگزاری جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد و بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) شهرستان بهاباد

برگزاری جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد و بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد و بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)  صبح روز دوشنبه 31 اردیبهشت 97 به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و مسئولین ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.
 

امام جمعه بهاباد در این جلسه با بیان اینکه امام راحل معجزه قرن بود گفت: ایشان شخصیتی بودند که عزت همه مسلمانان جهان به برکت اخلاص و ایثار این شخصیت بزرگ خودنمایی کرد.

 

حجة الاسلام والمسلمین "علی اکبر ابراهیمی بشکانی" با اشاره به اینکه روز فتح خرمشهر باید با محتوا و حقایقش زنده بماند، تصریح کرد: امام راحل آزادسازی خرمشهر را قرار گرفتن انقلاب در مسیر خود و زنده شدن مجدد آن دانست.

 

فرماندار بهاباد هم با بیان اینکه رزمندگان با تکیه‌ بر ایمان، اراده راسخ و رهبری های حکیمانه امام راحل توانستند خرمشهر را باز پس بگیرند گفت: فتح خرمشهر عملیات بسیار با عظمت و بزرگی بود که صدام اعلام کرد بوده اگر ایرانی ها خرمشهر را بگیرند کلید بصره را به آنها می دهیم.

 

"محمدمهدی خانی زاده" افزود: نسل‌ سوم و چهارم انقلاب، دوران دفاع مقدس را ندیده اند و آشنائی ندارند و لذا لازم است دوران دفاع مقدس برای اقشار مختلف مردم به‌ ویژه برای نسل جوان و نوجوان کشور تبیین شود.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و همزمانی آن با لیالی قدر خواستار برنامه ریزی جامع و متناسب با این ایام و بهره گیری از ظرفیت های مختلف شهرستان در بزرگداشت یاد و نام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

 

برگزاری رژه موتوری، عطر افشانی و گلباران قبور مطهر شهدا، دیدار با خانواده های شهدای عملیات بیت المقدس، تجلیل از رزمندگان عملیات بیت المقدس، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری و ورزشی و کلاس های بصیرتی از جمله برنامه هایی است که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار خواهد شد.

 

همچنین تدوین دستورالعمل از سیره های امام راحل و توزیع آن در بین روحانیون، برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی و قیام 15 خرداد در روز 14 در محل مسجد جامع و روز 15 خرداد در محل مسجد انقلاب، تبیین سیره علمی و عملی امام راحل و جمع آوری اشعار شاعران در مورد حضرت امام خمینی(ره) و توزیع آن و در مساجد و مدارس از برنامه های است که به مناسبت گرامیداست سالگرد ارتحال امام راحل برگزار خواهد شد.