برگزاری جلسه ستاد انتخابات شهرستان بهاباد با حضور رئیس و دبیر ستاد انتخابات استان

برگزاری جلسه ستاد انتخابات شهرستان بهاباد با حضور رئیس و دبیر ستاد انتخابات استانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه ستاد انتخابات شهرستان بهاباد با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل سیاسی و انتخابات استان، فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ، اعضای هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان و بخش آسفیچ به منظور برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بهاباد برگزار شد.

 

رئیس ستاد انتخابات استان یزد :

استان يزد در موضوع سلامت انتخابات رتبه اول را در كشور كسب نمود

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد با تشکر از دست اندرکاران ستاد انتخابات شهرستان بهاباد به خاطر برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند در هفتم اسفند، به ویژگی های برجسته این انتخابات اشاره نمود و گفت: مهمترین ویژگی آن برگزاری سالم و قانونمند انتخابات در سراسر کشور بود که گواه آن بررسی است که توسط نهادهای نظارتی در رابطه با نتایج انتخابات انجام شد از جمله در سیستم جامع انتخابات که بنا به اذعان دست اندرکاران این سیستم در بسیاری از شاخص هایی که مربوط به سلامت انتخابات است استان یزد رتبه اول را در کشور داشته است.

محمدعلی طالبی افزود: بخشی از این موفیقت استان بر می گردد به روحیه بسیار خوب و تعامل و همکاری که بین دست اندرکاران برگزاری انتخابات در سطوح مختلف حاکم بود؛ در استان یزد نسبت به دیگر مناطق در بحث تعیین صلاحیت ها در هیات های اجرایی کمترین مشکل را داشتیم.

 

شرکت 74/2 درصد واجدین شرایط  در انتخابات هفتم اسفند

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به مشارکت بسیار خوب مردم در حوزه انتخابیه مرکز مهریز اشاره نمود و گفت: حوزه انتخابیه مهریز، ابرکو، خاتم، بافق و بهاباد بالاترین درصد مشارکت را در استان داشت و شهرستان بهاباد یکی از بالاترین نرخ های مشارکت را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه در استان یزد 74/2 درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت نمودند گفت: بعد از انتخابات مجلس دوم بالاترین نرخ مشارکت را در 10 دوره انتخابات مجلس به دست آوردیم و به لحاظ رتبه کشوری جزء پنج رتبه برتر کشور شدیم و این بی سابقه بود؛ در انتخابات ریاست جمهوری در بعضی دوره ها چنین رتبه ای را داشتیم ولی در مجلس این رتبه را نداشتیم.

طالبی تصریح کرد: اینها در سایه تلاش و زحمات همه دست اندکاران انتخابات و التزام آنها به قانون بود که باعث به وجود آمدن اعتماد و اطمینان از سلامت و قانون مندی انتخابات در سطح جامعه شد که شاهد مشارکت بسیار خوب مردم بودیم.

رئیس ستاد انتخابات استان یکی دیگر از عوامل برگزاری موفق انتخابات را استفاده از کادر باتجربه و نیروهای آموزش دیده عنوان نمود و گفت: همه فرمانداران استان و سایر عواملی که در ستاد انتخابات استان و شهرستان ها به کار گرفته شده بودند کسانی بودند تجربه برگزاری انتخابات را داشتند و از تجربه آنها استفاده شد.

وی با بیان اینکه در انتخابات هفتم اسفند کمترین شکایت را داشتیم و با سلامت به پایان رسید گفت: هیچ صندوقی در استان مورد بازشماری قرار نگرفت و یکی از استان های برتر بودیم که خیلی زود توسط شورای نگهبان مورد تأیید قرار گرفت.

 

در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی50 درصد استان یزد درگیر بحث انتخابات است

سرنوشت و ترکیب مجلس به لحاظ وزن سیاسی گروه ها در دور دوم رقم می خورد


رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه انتخابات در حوزه انتخابیه مرکز مهریز به مرحله دوم کشیده شده است گفت: گرچه در ظاهر یک چهارم حوزه های انتخابیه استان وارد مرحله دوم انتخابات می شوند اما به واسطه اینکه این حوزه پنج شهرستان را در بر می گیرد تقریباً 50 درصد استان درگیر بحث انتخابات است و بخشی از حساسیت انتخاب به همین موضوع بر می گردد.

محمدعلی طالبی ادامه داد: برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در این شهرستان ها شرایط و تمهیدات لازم پیش بینی شده است و مقدمات کار در سطح استان کاملاً آمده است تا براساس برنامه زمان بندی شاهد فعالیت تبلیغات نامزدها و کارهای اجرایی انتخابات باشیم.

وی اظهار داشت: سرنوشت و ترکیب مجلس به لحاظ وزن سیاسی گروه ها در دور دوم رقم می خورد و لذا از حساسیت سیاسی برخوردار است؛ ممکن است خواسته یا ناخواسته گروهای سیاسی آن را به مجریان انتخابات تحمیل کننند و لذا باید توجه و دقت لازم به وجود بیاید تا بتوانیم از این حساسیت ها عبور کنیم.

طالبی تأکید کرد: باید از تمام توان و تلاش خود برای حفظ آرامش و امینت برگزاری سالم و قانونمند انتخابات، همراه با بی طرفی کامل استفاده نماییم؛ خوشبختانه در سطح شهرستان بهاباد نشان دادند که به این موضوع واقف هستند و قطعاً حفظ این بی طرفی و این رویه در مرحله دوم وجود خواهد داشت.

 

نظارت و جدیت بیشتری بر تبلیغات نامزدها صورت گیرد


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه تبلیغات نامزدها از پنجشنبه این هفته شروع و تا صبح پنجشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت گفت:در مرحله دوم انتخابات بر فعالیت های تبلیغاتی نامزدها نظارت و جدیت بیشتری در رابطه با دستور العمل ها و قوانین مرتبط با تبلیغات صورت گیرد.

 

دبیر ستاد انتخابات استان:

انتخابات مرحله دوم در حوزه انتخابیه مرکز مهریز در 193 شعبه اخذ رأی برگزار خواهد شد


مدیرکل سیاسی و انتخابات و دبیر ستاد انتخابات استان هم در این جلسه توضیحاتی در رابطه با مباحث اجرایی انتخابات بیان نمود و گفت: در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تعداد شعب و محل اخذ رأی همانند مرحله اول می باشد.

مصطفی سالاری در خصوص مواردی که به شرایط رأی دهندگان در مرحله دوم اضافه می شود گفت: کسانی که در شناشنامه خود مهر حوزه انتخابیه مرحله اول را دادند و همچنین کسانی که در مرحله اول نتوانسته اند رأی دهند می توانند رأی دهند.

وی گفت: در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام شعب اخذ رأی این حوزه انتخابیه مجهز به دستگاه احراز هویت خواهند شد که باعث بالارفتن دقت و جلوگیری از رأی تکراری می شود.

سالاری با بیان اینکه انتخابات در 193 شعبه اخذ رأی برگزار خواهد شد گفت: زمان اخذ رأی طبق قانون 10 ساعت می باشد و دیگر مانند مرحله اول تمدید نخواهد شد.

 

فرماندار بهاباد در ابتدای این جلسه با تقدیر و تشکر از مشارکت گسترده مردم در انتخابات گفت: در سراسر کشور انتخابات پرشوری برگزار شد که اقتدار نظام جمهوری اسلامی و رضایت مقام معظم رهبری را در پی داشت و انشاا... تعدادی از نمایندگان که باقی مانده اند در دهم اردیبهشت با رأی مردم انتخاب خواهند شد.

عباس اقبال اظهار داشت: ان شاا... مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس نیز مشارکت گسترده ای خواهند داشت؛ این حضور گسترده باعث می شود مجلس مقتدری داشته باشیم تا بتواند با نظارت بر کار دستگاه ها به دولت در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک کند و قوانین مناسبی که بتواند مشکلات مردم را حل کند تصویب نماید؛ مخصوصاً در بحث اقتصاد مقاومتی که امسال جزء اولویت های کشور است.

وی با بیان اینکه ما وظیفه داریم که در کمال بی طرفی و رعایت قوانین مربوط به انتخابات، این انتخابات را برگزار کنیم به تعامل بسیار خوب بین هیئت های اجرایی و نظارت شهرستان در برگزاری انتخابات هفتم اسفند اشاره نمود و گفت: با این همکاری و تعامل شاهد یک انتخابات شکوهمندی در شهرستان بودیم و کوچکترین مشکلی را نداشتیم و ان شاا... در مرحله دوم هم این وضعیت حاکم خواهد بود.

لازم به ذکر است مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد، جمعه 10 اردیبهشت 1395 برگزار خواهد شد.