برگزاری جلسه توجیهی آموزشی نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی

برگزاری جلسه توجیهی آموزشی نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأیبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد در راستای برگزاری دومین مرحله از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جلسه توجیهی آموزشی نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی با حضور فرماندار، بخشدار آسفیچ، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات و نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رأی شهرستان برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه با تقدیر و تشکر از حضور گسترده و مشارکت بالای مردم شهرستان بهاباد در انتخابات هفتم اسفند گفت: مردم در هفتم اسفند پای صندوق های رأی حضور پیدا کرده و به کاندیداهای مورد نظر خود رأی دادند ولی به دلیل حد نصاب نرسیدن آرای کاندیداها به یک چهارم آرا به مرحله دوم کشیده شد.

عباس اقبال همچنین با تقدیر و تشکراز تلاش ها و فعالیت های دست اندرکاران برگزاری انتخابات شهرستان گفت: با ملاک قراردادن قانون، تعامل بسیار خوبی در انتخابات هفتم اسفند بین هیئت نظارت و هیئت اجرایی وجود داشت و امیدواریم این تعامل هم در دور دوم این انتخابات ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت بیشتری برای کاندیدا و مردم برخوردار است گفت: حضور حداکثری مردم در دور دوم انتخابات مجلس در اولویت قرار دارد و وظیفه ما امانتداری است و افرادی كه به عنوان نماینده فرماندار در شعب اخذ رأی حضور خواهند داشت، باید هوشیار و آگاه به همه قوانین باشند و نهایت دقت و تلاش خود را در جهت برگزاری هر چه بهتر انتخابات در مرحله دوم نیز به کار گیرند.

در ادامه جلسه رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان به بیان نقاط قوت و ضعف انتخابات هفتم اسفند پرداخت و گفت: نقاط ضعف باید برطرف و نقاط قوت را باید تقویت کنیم تا انتخابات دور دوم را بهتر از دور اول و در کمال صحت و سلامت برگزار نماییم.

اکبر غنی پور تأکید کرد: مسئولیت ما نسبت به دور اول مسئولیتی بسیار سنگین تری است؛ زیرا حتی یک رأی هم در سرنوشت انتخابات و تعیین فردی که انتخاب می شود تأثیر بسزایی دارد.

وی به شرایط رأی دهندگان در دور دوم انتخابات اشاره نمود و گفت: کسانی می توانند در دور دوم رأی دهند که یا در دوره اول در حوزه انتخابیه مرکز مهریز رأی داده اند و شناسنامه آنها ممهور به مهر انتخابات دور اول می باشد و یا در هیچ حوزه انتخابی رأی نداده باشند.

غنی پور افزود: هیأت نظارت در دور دوم مهمور بودن یا نبودن شناسنامه به مهر انتخابات نظارت ویژه ای خواهد داشت.