برگزاری جلسه بزرگداشت روز 13 آبان در بهاباد

برگزاری جلسه بزرگداشت روز 13 آبان در بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ جلسه بزرگداشت یوم الله 13 آبان در بهاباد به ریاست فرماندار و با حضور سایر اعضاء  در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد گفت: 13 آبان نماد مقاومت ملت ایران در برابر آمریکا است لذا همه وظیفه داریم حوادث  13 آبان را بخصوص برای جوانان بیشتر یادآوری کنیم.

عباس اقبال با اشاره به تقارن یوم الله 13 آبان امسال با دهم محرم روز عاشورای حسینی، 13 آبان را جزئی از عاشورا دانست و افزود: یكی از اهداف اصلی قیام عاشورا، مبارزه با استكبار، ظلم و ستیز است و چنانچه به رویدادهای صورت گرفته در 13 آبان نگاهی عمیق داشته باشیم می بینیم تمام مسائل این روز ریشه در عاشورا دارد.

در ادامه سایر اعضای جلسه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند و در  پایان مقرر گردید شعارهای استکبار ستیزی و اعلام برائت از مشركین زمان توسط عاشورائیان و قرائت قطعنامه یوم الله 13 آبان در ظهر روز عاشورا و بین دو نماز انجام شود.

 

در روز 13 آبان سه رویداد مهم در سالهای مختلف تاریخ انقلاب اسلامی  رخ داده است که اولین رویداد تبعید حضرت امام(ره) در سال 42 به کشور ترکیه به دلیل اعتراض ایشان به قانون کاپیتولاسیون و افشاگری علیه اسرائیل وآمریکا بود ودومین رویداد 14 سال بعد از تبعید حضرت امام (ره) در 13 آبان 57 مربوط به تجمع دانش آموزان در دانشگاه تهران و شهادت تعداد 56 تن از این دانش آموزان است و رویداد سوم نیز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مبارز پیرو خط امام (ره) در 13 آبان سال 58 می باشد که به دلیل اینکه هویت هر سه رخداد تاریخی مبارزه با استکبار جهانی است این روز به روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری گردیده است.