برگزاری بیست و سومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان بهاباد

برگزاری بیست و سومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ بیست و سومین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان عصر دوشنبه 21 اسفند96 به ریاست "محمود زمانی قمی" استاندار یزد و با حضور زینی وند معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار، صادقیان سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و دیگر اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان، حجة الاسلام بشکانی امام جمعه بهاباد، خانی زاده فرماندار بهاباد، بخشدار مرکزی بهاباد، سرپرست بخشداری آسفیچ، شورای اسلامی شهر بهاباد، جمعی از مسئولین ادارات، مدیران و نمایندگان شرکت ها و معادن شهرستان به منظور بررسی و پیگیری مشکلات شهرستان به ویژه شرکت های صنعتی و کارخانه ها برگزار و راهکارهای رفع آنها ارائه شد. 

 

فرماندار بهاباد در این جلسه به تشریح برخی اقدامات صورت گرفته، مشکلات و نیازهای شهرستان بهاباد در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: از تعداد 37 واحد صنعتی شهرستان 9 واحد دارای  مجوز بهره برداری و 8 واحد فعال می باشد.

 

"محمد مهدی خانی زاده" در ادامه به بیان مشکلات شرکت ها و کارخانه های شهرستان از جمله مجتمع در حال احداث گندله سازی بهاباد، شرکت کیمیادارن کویر، کارخانه فرآوری پسته، شرکت تالی صنعت، شرکت بهاباد صنعت، کارخانه پاداب شیمی پرداخت.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود به پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار و اشتغال فراگیر اشاره نمود و گفت: در هفته سه تا چهار جلسه برای بررسی و تصویب طرح های متقاضیان برگزار می شود که تاکنون 24 طرح اشتعال پایدار به مبلغ دو میلیارد و 880 میلیون تومان در کمیته فنی استان مصوب شده است.

 

خانی زاده در ادامه به بیان مشکلات و نیازهای زیرساختی شهرستان از جمله جاده بهاباد ـ دربند، تکمیل باند دوم محور بهاباد ـ بافق، جاده بهاباد ـ چادرملو پرداخت.

 

وی خواستار اصلاح شبکه برق بهاباد ـ آسفیچ شد و گفت: این شبکه فرسوده است به طوریکه هر صنعتی بخواهد احداث شود تلفات برق دارد و جوابگوی آن نخواهد بود.

 

فرماندار بهاباد یکی دیگر از مشکلات زیرساخت اساسی را مستقل نبودن برخی ادارات و کمبود نیروی انسانی عنوان نمود به طوری که بعضی از آنها تنها با یک نفر اداره می شود و به تنهایی نمی توانند نظارت درستی در امور محوله داشته باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه بهاباد نیازمند شهرک صنعتی می باشد ضمن بیان مشکلات ناحیه صنعتی موجود گفت: ناحیه صنعتی در مسیر بادهای غالب است که باتوجه به قرارگیری در محل نامناسب، شهرک صنعتی باید در مکانی مناسب تعریف شود تا زمین مورد نیاز در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.  

 

خانی زاده به مشکلاتی که در طرح جامع شهر بهاباد وجود دارد اشاره نمود و گفت: در این طرح متأسفانه زمینی که بخواهیم به جوانان بدهیم تأمین نشده است که باتوجه به کمبود زمین در بهاباد قیمت زمین رشد قابل توجهی داشته است؛ لذا برای پایین آوردن قیمت زمین و رفع مشکل زمین مسکن برای جوانان، این مسئله در طرح جامع شهر بهاباد باید در نظر گرفته شود. 

 

وی باتوجه به اینکه شهرستان بهاباد، شهرستان محرومی است گفت: برای تشویق سرمایه گذاران باید تسهیلاتی در نظر گرفته شود تا موجب رونق اقتصادی در شهرستان شود.

 

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد علت عدم پیشرفت صنعت در شهرستان بهاباد را نداشتن زیرساخت از جمله گاز عنوان نمود و گفت: در دولت تدبیر و امید این مشکل برطرف و زمینه حضور سرمایه گذاران در این شهرستان فراهم شده است.

 

خانی زاده در ادامه بر تعریف ژئوپارک، سایت سنگ نگاره و قرار گیری شهرستان بهاباد در مسیر گردشگری استان تأکید نمود و گفت: با تدوین سند جامع گردشگری می توانیم طبق این سند پیش برویم تا اقتصاد مقاومتی و صنعت پاک بدون آلایندگی در شهرستان محقق شود.

 

در ادامه مدیران کل ادارات استان و مسئولین مربوط راه حل و پیشنهادات خود را برای موضوعات مطرح شده توسط فرماندار بهاباد بیان نمودند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.