برگزاری اولین همایش تعاون و نقش آن در موفقیت کسب و کارهای کوچک در بهاباد

برگزاری اولین همایش تعاون و نقش آن در موفقیت کسب و کارهای کوچک در بهابادبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به مناسبت دهه مبارک فجر، اولین همایش تعاون و نقش آن در موفقیت کسب و کارهای کوچک در بهاباد با حضور فرماندار، جمعی از مسئولین و کارآفرینان و اصناف شهرستان و با سخنرانی دکتر هاشمی مقدم استاد دانشگاه و از نخبگان کشوری، در محل مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدا... بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این همایش با رونمایی یکی از کسب و کارهای کوچک در شهرستان بر استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در خانواده ها وجود دارد تأکید نمود و گفت: با استفاده از ایده های کم هزینه و تحقیق و بررسی در مورد آن، می توان کسب و کاری موفق ایجاد نمود. 

عباس اقبال افزود: باید با حمایت از  خدمات و تولیدات این افراد، زمینه توسعه و گسترش فعالیت آنها فراهم شود.

وی با بیان اینکه مردم نقش مهمی در گسترش فعالیت و خدمات این کارآفرینان دارند گفت: یکی از عواملی که باعث گسترش فعالیت و کار این افراد می شود، حمایت مردم از خدمات و محصولاتی است که این افراد ارائه می دهند می باشد.

اقبال ادامه داد: امیداریم با یاری خداوند متعال و با حمایت دولت و مردم شاهد ارتقای بیش از پیش جایگاه خدمات این افراد در جامعه و همچنین ایجاد اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی باشیم.

سید اسدا... هاشمی مقدم از نخبگان کشوری و صاحب نظر در حوزه کارآفرینی به عنوان سخنران این همایش با بیان مطالبی در خصوص اهمیت تعاون و نقش آن در اقتصاد کشور، بر ایجاد فرهنگ تعاون تأکید نمود و گفت: فرهنگ کسب و کار را باید در خانواده ها آموزش داد و خانواده ها از کسب و کارهای خانگی استفاده نماید.

وی افزود: اگر به خودمان متکی باشیم و به دولت اتکا نداشته باشیم و درآمد و شغلی را برای خود ایجاد کنیم باعث ایجاد رونق اقتصادی در کشور می شود و در این صورت است که دولت به ما اتکا می کند و آن وقت کشور زیباست.

هاشمی مقدم در ادامه مباحثی در خصوص نقاط قوف، ضعف، فرصت ها، تهدیدها، تخصص و استفاده از تجربه دیگران در ایجاد شغلی موفق، چگونگی راه اندازی کسب و کارهای کوچک، استفاده از پتانسیل های منطقه و رقابت سالم جهت ورود به بازار کار بیان نمود.

این همایش با همکاری فرمانداری و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد برگزار گردید.