برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 94

برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 94به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 94 با حضور فرماندار، امام جمعه، بخشداران مرکزی و آسفیچ و اعضای شورای اداری شهرستان و به یاد شهید محمدعلی حاتمی در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد:

سال 94 برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود/ نقش مهم کسب موفقیت ها به عهده مردم بود

 

فرماندار بهاباد در این جلسه با تبریک فرارسیدن سال نو گفت: سال 94 برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود که موفقیت ها و پیروزی های بزرگی در صحنه های داخلی و خارجی به دست آوردیم و نقش مهم این موفقیت ها به عهده مردم بود که تحت رهبری خردمندانه و پیامبرگونه مقام معظم رهبری و اطاعت از اوامر ایشان در همه صحنه های انقلاب حضور داشتند و از این نظام، انقلاب و دولت پشتیبانی و حمایت کردند.

عباس اقبال ادامه داد: سال 94 سال مبارزه رو در رو با دشمن بود و شاهد بودیم که دشمنان خارجی ما در همه صحنه ها عقب نشینی کردند؛ آنهایی که فکر می کند با سیاست خصمانه و استفاده از نیروهای خودفروخته کشورهای اسلامی می توانند برنامه های ظالمانه خود را پیش ببرند به حمدا... توفیق پیدا نکردند.

وی با بیان اینکه ما در حالی به پایان سال 94 می رسیم که دشمن ما در بسیاری از صحنه ها، تسلیم خواسته ما شد به حضور مستشاری ایران در سوریه اشاره نمود و گفت: مقام معظم رهبری که عمق استراتژیک این مطلب را با چشم خدایی دیدند و گفتند اینجا خط دفاع ما با دشمن است؛ الحمدا... امروز می بینیم که دشمن موفق نشده و دشمن مجبور شد با دولت قانونی سوریه پشت میز مذاکره بنشیند اگرچه برای ما ایده آل نیست اما این یک موفقیت برای ما است که در آستانه دومین دور مذاکره سوریه هستیم.

اقبال همچنین در خصوص کشور عراق با بیان اینکه دشمن می خواهد از طریق تجزیه این کشور باعث برهم زدن ثبات و امنیت ایران شود گفت: دشمن با استفاده از خیانت بعضی از افراد در کشور عراق و بعضی همسایگان در صدد تجزیه عراق است که این برای کشور ما بسیار خطرناک می تواند باشد و الحمدا... مردم عراق با حمایت نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق شدند این نقشه خطرناک دشمن را نقش برآب کنند.

فرماندار بهاباد با اشاره به صادر شدن انقلاب اسلامی ایران به کشورهای دیگر گفت: در یمن دشمن با آن همه بمباران هایی که انجام داد، با گذشت یکسال بمباران و تجاوز به این کشور می بینیم دشمن در یمن شکست خورده است و مردم یمن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ اسرائیل سرمی دهند که منجر به از بین رفتن منافع اسرائیل و آل سعود شده است.

وی به پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای اشاره نمود و گفت: در مذاکرات هسته ای ما خواسته خود را به دشمن تحمیل کردیم؛ دشمن نمی خواست بپذیرد خواسته ما را که این ملت به عنوان یک کشور هسته ای مطرح شود و حق غنی سازی داشته باشد؛ لذا از راه های متعدد، فشارهای طاقت فرسایی را به کشور وارد کردند اما به بحمدا... موفق نشدند و تسلیم خواسته ما شد.

 

حضور حماسی مردم در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی

 

عباس اقبال به حضور حماسی مردم در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی اشاره نمود و گفت: مردم در روز جهانی قدس، راهپیمایی22 بهمن که باشکوه تر از سال های گذشته به صحنه آمدند و در انتخابات هفتم اسفند که به قول مقام معظم رهبری ملت خوش درخشید و به دنیا این انسجام خود را نشان دادند و مسئولیت ما در مقابل این حماسه مردم سنگین تر می شود.

وی انتخابات را هدیه انقلاب و شهدا به ملت ایران دانست و با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تمام شد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند شنبه بعد از روز انتخابات، روز هماهنگی و برادری است و هرکس موفق میدان شده است همه باید کمک کنند و نباید تضعیف شود که باعث می شود ضربه اش به انقلاب بخورد؛ اگر این کشوربالا برود دشمنان ما ناامید تر می شوند و دوستان ما امیدوارتر و اگر شکست بخورد باعث خوشحالی دشمن می شود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد تصریح کرد: دنیا از این اتحاد و انسجام مردم می ترسد و هرکس در صدد برهم ریختن این انسجام باشد چه آگاهانه باشد و چه غیر آگاهانه، درمیدان دشمن بازی کرده است؛ لذا ما باید اتحاد داشته باشیم و یکدیگر تضعیف و تخریب نکنیم تا دشمن نتواند از آن سوء استفاده کند.

وی با اشاره به نامگذاری سال 94 از سوی مقام معظم رهبری به سال دولت و ملت و همدلی و همزبانی تصریح کرد: آن چیزی باعث شده است تا امروز ما به اینجا برسیم این اتحاد و انسجام بوده است و لذا فقط امسال سال همدلی نیست بلکه همیشه باید این همدلی وجود داشته باشد.

 

توقع داریم حداقل امکانات مانند دیگر شهرستان های استان در این شهرستان هم وجود داشته باشد

 

عباس اقبال با بیان اینکه سال 94 سال اقتصادی سختی برای دولت بود اما کوچکترین تنش و مشکلی پیش نیامد، به خدمات بسیار خوب دولت یازدهم در شهرستان بهاباد اشاره نمود و گفت: محرومیت های زیادی در شهرستان وجود دارد که بعضی از محرومیت ها توسط این دولت و دولت های گذشته برداشته شد ولی باز هم در بعضی موارد همچنان مشکل داریم؛ توقع نداریم امکانات مانند مرکز استان باشد ولی توقع داریم حداقل امکانات مانند دیگر شهرستان های استان در این شهرستان هم وجود داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه های ارسالی ادارات در سال 94 گفت: بعضی از برنامه ها به خاطر کمبود اعتبار محقق نشد اما وقتی برنامه محور حرکت کنیم، هدف ما در سال مشخص است و لذا ادارات باید برنامه های خود را برای سال آینده ارائه نمایند. وی همچنین خواستار پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان توسط مسئولین ادارات از طریق ادارت کل شد.

فرماندار بهاباد با تشکر از حمایت های ویژه استاندار یزد جهت پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان گفت: در جلساتی متعددی که مخصوص شهرستان بهاباد به ریاست استاندار تشکیل شد همه مسائل و مشکلات این شهرستان توسط استاندار پیگیری شد و بعضی از خواسته های این شهرستان که سال های پیش باید محقق می شد امسال برآورده شد.

 

تحقق خواسته های مهم مردم بهاباد در سال 94 / یکی از اولویت های کاری در سال 95  ایجاد اشتغال در شهرستان است

 

عباس اقبال ادامه داد: یکی از مهمترین خواسته های مردم که بیمارستان بود امسال محقق شد، اگر چه تا بیمارستان دلخواه فاصله داریم اما بعضی از بیماران می توانند در بهاباد بستری شوند و نیازی به مراجعه دیگر شهرستان های اطراف ندارند و ان شاا... در سال آینده هم با ایجاد فضای مورد نیاز پزشک های متخصص دیگری در شهرستان مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به سفر پرخیر و برکت ریاست محترم جمهور به استان یزد ادامه داد: بحث گاز یکی دیگر از خواسته های مهم مردم است که امسال عملیات اجرایی آن با دستور رئیس جمهور و با حضور مهندس عراقی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران به زمین زده شد و ان شاا... تا سال 96 این خواسته مردم محقق خواهد شد. وی همچنین از استقبال خوب و بی نظیر مردم بهاباد در مراسم کلنگ زنی این پروژه تقدیر و تشکر نمود.

 

اتحاد و اتفاق مردم بهاباد، مهمترین دستاورد سال 94

 

فرماندار بهاباد مهمترین دستاورد سال 94 را اتحاد و اتفاق مردم عنوان نمود و گفت: این اتحاد و اتفاق که در شهرستان وجود دارد بالاترین دستاورد برای شهرستان بهاباد است که باعث شد مسائل و مشکلات شهرستان حل شود و ان شاا... در سال سال آینده با روحیه بهتر، با همدلی، هم فکری و همزبانی و با اتحاد و انسجام، مسائل و مشکلات را حل کنیم.

اقبال با بیان اینکه امسال با کمبود بودجه و امکانات، کارهای بسیار خوبی در شهرستان انجام شد که رضایت مردم نشانه این مطلب است گفت: یکی از اولویت های کاری در سال 95  ایجاد اشتغال در شهرستان است؛ ایجاد اشتغال در شهرستان باعث جلوگیری از مهاجرت مردم از شهر و روستاها می شود و زمینه ماندن مردم را فراهم می کند.  

در ادامه جلسه مسئولین ادارات به بیان دیدگاه و نظرات خود درباره مسائل و کارهای انجام شده در سال جاری پرداختند.

تجلیل از خانواده شهید محمدعلی حاتمی و تقدیر و تشکر از ادارات برتر شهرستان در سال 94 از دیگر برنامه های این جلسه بود.