برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 93

برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 93 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد در سال 93 به یاد شهید محمدرضا خدادادی و با حضور فرماندار، بخشداران مرکزی و آسفیچ و مسئولین ادارات شهرستان در محل فرمانداری بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم به خانواده شهید محمدرضا خدادادی گفت: شهید خدادادی یکی از میوه های درخت انقلاب بود که به ثمر رسید و خون پاک خود را در راه تثبیت نظام انقلاب اسلامی داد.

عباس اقبال با بیان اینکه میز کار ما بر روی خون اینچنین شهیدانی گذاشته شده است و هرکس به هر عنوان در انجام وظیفه و مسئولیتی که به عهده دارد کوتاهی کند در حق شهدا کوتاهی کرده است گفت: انشاا... ما در حد توان خود بتوانیم این مسئولیت سنگین را به سرانجام مقصود برسانیم.

وی ضمن تشکر از جناب آقای میرمحمدی استاندار محترم، معاونین و مدیران کل استانداری و ادارات، نماینده محترم مجلس، امام جمعه بهاباد، شوراهای اسلامی، مسئولین شهرستان و ادارات گفت: با وجود مشکلاتی که داشتیم، با حمایت های مسئولین استان و مدیریت جهادی شما، سال 93 سال بسیار پرباری برای شهرستان و ادارات ما بود و بعضی وقت ها که به کارهای انجام شده نگاه می کنیم می بینیم در بخش زیادی از کارهایی که انجام شده است جز اخلاص، عشق و علاقه به مردم نبوده است و امیدواریم طلیعه بسیار زیبایی باشد برای سال 94 که با نام و یاد حضرت فاطمه زهرا(س) شروع می شود.

فرماندار در ادامه شمه کوتاهی از فعالیت های صورت گرفته در سال 93 در خصوص بعضی از پیگیری ها، هماهنگی و نظارت هایی که شده بیان نمود.

وی گاز را یکی از نیازهای مهم شهرستان عنوان نمود و گفت: اگر برای پیشرفت منطقه زیرساخت ها آماده نباشد هرگز موفق نیستم و جدا از نیاز مردم به گاز در خانه هایشان بیشترین استفاده از آن در بخش صنعت است که نیازمند هستیم.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان در رابطه با بحث دوبانده کردن محور بهاباد ـ بافق گفت: این پنج کیلومتری که شروع کرده ایم منطقه ای حادثه خیز است و در گذشته در این رابطه خیلی کوتاهی شده است و در بسیاری موارد نیز منطقه بهاباد خیلی مورد غفلت واقع شده است مخصوصاً بعد از شهرستان شدن که خیلی کارها بود که می شد انجام داد.

اقبال در خصوص پروژه خط انتقال آب به بهاباد گفت: تقریباً خط انتقالی از نظر پمپ ها و ایستگاه ها کامل است و عدم همکاری سنگ آهن بافق در خصوص خط انتفال برق باعث شد مشکلاتی ایجاد شود و علی رغم پیگیری هایی که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و فرماندار بافق داشتند برنامه آب و فاضلاب استان بر این شد که برق مورد نیاز را از طرف روستای پرک اجرا کنند.

وی بحث آبرسانی به روستاهای تنگل همیجان، بهدان و فودیج را یکی از نیازهای مهم این روستاها عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد: انشاا... تجهیز چاه و خط انتقال آب تا کویجان در سال 94 انجام شود.

فرماندار بهاباد با اشاره به اجرای طرح "نوبر" (نگاه ویژه به روستاها) گفت: در اجرای این طرح مصوبات خوبی هم داشتیم و الحمدا... خیلی خوب انجام شد و سال آینده نیز این طرح را ادامه می دهیم و از مسئولین محترم ادارات و بخشداران محترم خواست این نگاه به روستاها را جدی بگیرند.

وی افزود: نگاه ما در برنامه های شهرستان این است که اگر روستاها آباد باشند شهر آباد است و اگر بهاباد آباد باشد یزد نیز آباد است و اگر روستاها آبادی نداشته باشد و پیشرفت نداشته باشد و مردم مهاجرت کنند، آبادی از روستاها رخت برمی بندد.

اقبال در رابطه با قنوات که یک میراث فرهنگی و محل تأمین آب کشاورزی بهاباد است گفت: اعتبارات خوب و نگاه ویژه ای در بخش کشاورزی و قنوات داشتیم و در سال آینده نیز از برنامه هایی است که به آن توجه داریم.

وی درخصوص بحث گندله سازی گفت: سرمایه گذار خوبی از شرکت فولاد غدیر ایرانیان قرار شد این پروژه را اجرا کند که به هر حال بحث گاز یکی از نیازهای اصلی شان است و امیدواریم از نیمه اول سال 94 گندله سازی شروع شود.

فرماندار گفت: مشکلی که در بحث تسهیلات صندوق توسعه ملی داشتیم این بود که بهاباد را مناطق محروم حساب نکرده بودند و مشکلاتی برای کشاورزان ایجاد شده بود که این مشکل چندین ساله حل شد.

وی با اشاره به بحث کمک تشویقی به کشاورزان جهت تحویل گندم در شهرستان گفت: در سالهای قبل برخی کشاورزان گندم را خارج از شبکه می فروختند و به سیلوهای استان تحویل داده نمی شد که با کاری که امسال صورت گرفت تقریباً 1200 درصد رشد تحویل گندم به سیلوهای استان را داشتیم به طوری که در سال 93 نسبت به سال 92 از 40 تن به 470 تن رسید.

اقبال گفت: آبیاری زیرسطحی در هنرستان کشاورزی را داشتیم که کار بسیار ارزشمندی در حد 10 هکتار شروع شد که موفق هم بود و همچنین این طرح در استفاده بهینه از آب نیز مؤثر است.

وی در ادامه شبانه روزی شدن داروخانه بهاباد، اخذ مجوز بیمارستان که یکی از مشکلات مهم شهرستان نداشتن بیمارستان است، جلسه با سرمایه گذاران در شهرستان، افزایش 45 درصدی جذب عوارض ارزش افزوده نسبت به سال گذشته، آسفالت جاده های روستایی، حل مشکل شرکت جانبازان که مشکل ده سال بود، شبکه دیجیتال در بخش آسفیچ و بخش مرکزی، توجه خاص به هیأت های ورزشی و هنرمندان، دیدار مستمر با ایثارگران، روحانیون، توجه خاص به حوزه های علمیه، در بحث آموزش و پژوهش پیگیری تکمیل ساختمان آموزش عالی، رشته های جدید دانشگاه آزاد و استقرار برخی ادارات را از بعضی برنامه ها و کارهای صورت گرفته اعلام نمود.

فرماندار بهاباد در پایان با بیان برنامه های عملیاتی فرمانداری در سال آینده گفت: سال 94 سال برنامه محور برای شهرستان است و ما باید بدانیم که چه کاری می خواهیم انجام دهیم و برنامه ها باید به صورتی باشد که عملیاتی شود و مطابق با سند توسعه شهرستان جمع آوری و طوری برنامه ریزی شود که به صورت کوتاه مدت یکساله و میان مدت سه سال اجرا شود.