برپایی میز خدمت در دورترین و محروم ترین بخش استان یزد/ دیدار مردمی فرماندار بهاباد و مسئولان ادارات با اهالی بخش آسفیچ

برپایی میز خدمت در دورترین و محروم ترین بخش استان یزد/ دیدار مردمی فرماندار بهاباد و مسئولان ادارات با اهالی بخش آسفیچبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش آسفیچ دیدار مردمی مسئولین شهرستان بهاباد با اهالی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش آسفیچ در قالب میز خدمت، شامگاه 21 بهمن 98 باحضور "محمدمهدی خانی زاده" فرماندار بهاباد، "محمد هوشمند" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و سرپرست بخشداری آسفیچ، "حسین دشتی" معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در محل مسجد جامع آسفیچ برگزار شد.

 

فرماندار بهاباد در این دیدار با تقدیر و تشکر از حضور مسئولین در بخش آسفیچ گفت: ارائه خدمت بی منت به مردم به ويژه روستائيان و تكريم ارباب رجوع و رعايت حقوق شهروندی همواره در دستور كار مسئولین می باشد.

"محمدمهدی خانی زاده" با توجه به درخواست مطرح شده جهت راه اندازی پهنه دامداری های بخش آسفیچ گفت: جهت این پهنه دامداری که چهار روستا از آن استفاده می کنند در شورای برنامه ریزی پیشنهاد دادیم که به صورت مجتمع دامداری ها تعریف شود.

وی افزود: انشاءا... به زودی پیش نویس این طرح در سفری که استاندار محترم و اعضای شورای برنامه ریزی استان به شهرستان خواهند داشت مصوب خواهد شد و زیرساخت های این مجتمع دامداری ها در آسفیچ اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه ها باید در راستای بهبود وضعیت اقتصادی باشد، بر اولویت قرار دادن زیرساخت ها و طرح های اقتصادی از جمله مجتمع دامداری و صنعت پاک گردشگری که هم می تواند به بحث معیشت و اقتصاد خانواده و هم باعث بازگشت جمعیت به روستاها شود تأکید نمود.

 

یکی از مشکلات مطرح شده آب آشامیدنی روستاها بود که فرماندار در این رابطه گفت: روستاهای بخش آسفیچ اکثراً فاقد آب شرب و بهداشتی هستند؛ بحمدا... در روز آینده و قبل از 22 بهمن 98 روستای ده جمال از آب شرب بهداشتی بهره مند خواهد شد.

خانی زاده به طرح های آبرسانی روستاهای تنگل همیجان، بهدان و فودیج که حدود 38 پارچه آبادی را شامل می شود اشاره نمود گفت: از سال گذشته عملیات اجرایی طرح آبرسانی شروع شد و متأسفانه علی رغم پیگیری های زیادی که انجام شده متوقف می باشد؛ برای شروع مجدد آن اعتبارات ملی، تملک دارایی و شهرستانی را گذاشتیم که انشاا... با تخصیص این اعتبارات با همت مسئولین آب و فاضلاب استان ظرف شش ماه آینده شاهد بهره مندی این روستاها از آب شرب بهداشتی باشیم.

بحث دو درصد عوارض فروش معادن بخش آسفیچ از دیگر موارد مطرح شده بود که فرماندار بهاباد در این رابطه گفت: با معادنی که در منطقه حضور دارند نامه نگاری هایی صورت گرفته که انشاءا... در اوایل اسفندماه سال جاری طی جلسه ای که با آنها خواهیم داشت میزان و نحوه پرداخت آن تعیین خواهد شد.

خانی زاده یکی از موارد هزینه کرد دو درصد عوارض فروش معادن را برای دوبانده کردن جاده بهاباد آسفیچ عنوان نمود؛ همچنین پلیس راه نیز در این مسیر جنب صدا و سیما مستقر و تردد کامیون ها و تناژ آنها کنترل خواهد شد.

بحث زمین های 45 هکتاری روستای ببروئیه از مواردی بود در این جلسه با مدیران مربوطه استانی رایزنی شد که تا حدودی موجب تسریع در رفع مشکلات و استفاده مردم از این زمین ها شد.

 

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بهاباد در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه سالانه بیش از 130میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای را برای توسعه متوازن شهرستان تقسیم می کنیم گفت: روزی که آمدم از همه روستاها برنامه های توسعه ای آنها را مطالبه نمودم که این برنامه ها تبدیل به برنامه راهبردی شد و با منبا قرار دادن بیشترین اثرگذاری برنامه ها و عام المنفعه بودن آن برای عموم مردم، پروژه هایی را تعریف کردیم.

خانی زاده با اشاره به مطرح شدن بحث قطعی برق در روستاها گفت: پست شبکه انتقال برق به آسفیچ از بهاباد تا حسین آباد ده عسکر با مشارکت 50 درصدی شهرستان بهاباد و 50 درصدی شرکت برق استان در حال اجرا می باشد که انشاءا... به زودی شاهد منافع این طرح برای شهرستان و بخش آسفیچ خواهیم بود.

فرماندار بهاباد به کلنگ زنی شروع پست 132 به 20 کیلوولت در بهاباد در دهه فجر اشاره نمود و گفت: این پروژه انشاءا... در بهمن ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و مشکل اساسی شهرستان برای حضور صنایع و تأمین برق مورد نیاز آنها رفع خواهد شد.

وی باتوجه به اقداماتی بسیار خوبی که در بخش های مرکزی و آسفیچ انجام شده گفت: روستاهای دهستان جلگه نزدیک به هم است و این فاصله کم باعث شده هر پروژه و توسعه ای که انجام می شود به راحتی قابل مشاهد باشد؛ ولی پراکندگی و فاصله زیاد روستا در بخش آسفیچ باعث شده خدماتی که در حال انجام است به راحتی قابل تشخیص نباشد.  

مسائل و مباحث مربوط به کارخانه آسفالت، فعالیت شرکت تعاونی دهیاری ها، آسفالت جاده بهدان در آینده ای نزدیک، پروژه گردشگری چشمه مرتضی علی آسفیچ، اجرای شبکه گاز و فاضلاب آسفیچ و استقرار برخی ادارات و نمایندگی آنها از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سرپرست بخشداری آسفیچ هم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور فرماندار و مسئولین برای رفع مشکلات بخش آسفیچ و بیان برخی اقدامات مهم صورت گرفته گفت: گام های مؤثر و خدمات قابل توجه ای برای توسعه و پیشرفت این بخش محروم استان یزد برداشته شده و در حال اجرا می باشد.

"محمد هوشمند" با بیان اینکه زیرساخت توسعه ای این منطقه به خوبی تأمین نشده است گفت: امروز می بینیم مسئولین استانی و شهرستان در خط مقدم جبهه عمرانی قرار گرفته اند و تحول عظیم و اساسی برای رفع مشکلات زیرساخت های بخش آسفیچ در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برپایی میز خدمت در روستاها از مصوبات شورای اداری بود گفت: خدمت بی منت به مناطق محروم و دور افتاده دارای ارزش است و انشاءا... با پیگیری مسئولین مربوطه، مسائل مطرح شده به نتیجه مطلوب و آنچه مردم انتظار دارند برسد.

در پایان این دیدار تعدادی از اهالی روستاهای بخش آسفیچ به صورت چهره به چهره مسائل و مشكلات خود را بی پرده با مسئولین در ميان گذاشتند و برای رفع مشکلات تصمیماتی اتخاذ گردید.