برنامه های آموزش و پرورش باید هدفمند و مهارت محور باشد

برنامه های آموزش و پرورش باید هدفمند و مهارت محور باشدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد؛ مدیرآموزش و پرورش شهرستان بهاباد به همراه معاونین و تعدادی از کارکنان اداری آموزش و پرورش این شهرستان با فرماندار بهاباد دیدار نمودند.

 

فرماندار بهاباد در این دیدار باتوجه به ضرورت آینده نگری برای تولید و اشتغال و نقش آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی کارآمد گفت: برنامه ریزی باید صورت گیرد آموزش ها هدفمند و مهارت محور باشد تا نیروی انسانی آینده ساز تحویل جامعه دهد.

 

"محمدمهدی خانی زاده" با اشاره به مزایا و آسیب های استفاده از فضای مجازی توسط دانش آموزان خواستار توجه به این مسئله و آموزش روش صحیح استفاده از آن شد و تصریح کرد: متأسفانه اولیاء دانش آموزان امکانات رفاهی در اختیار دانش آموزان قرار می دهند و نظارتی بر چگونگی استفاده از این وسایل ندارند.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در بخش دیگر سخنان خود به نواقص مدیریتی در برخی آموزشگاهها اشاره نمود و گفت: هزینه هایی که در مدارس می شود باید نظارت بیشتری صورت گیرد و اولویت هزینه ها برای مسائل رفاهی آموزشی دانش آموزان باشد.

 

خانی زاده همچنین با بیان اینکه باید زمینه پیشرفت و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان فراهم شود، هرگونه همکاری خود را در زمینه آموزش از جمله ایجاد مدارس فوتبال و آموزش های تحصیلی اعلام نمود.

 

مدیرآموزش و پرورش شهرستان بهاباد هم با ارائه گزارش مختصری از اقدامات انجام شده گفت: تمام تلاش ما این است تا با اقدامات و آموزش هایی که انجام می شود نیروی انسانی کارآمد تحویل جامعه دهیم.

 

"حسن عبداللهیان" همچنین به بیان مشکلاتی از جمله بحث مدارس فرسوده، ساخت و ساز مدارس جدید، هزینه ایاب و ذهاب انتقال دانش آموزان از روستاها جهت تحصیل در مدارس بهاباد و نداشتن مؤسسه آموزشی پرداخت.

 

وی افزود: با همه این مشکلات و کمبودها به ویژه نبود مؤسسات آموزشی، با اقداماتی که صورت گرفت نتایج خوبی حاصل شد؛ به طوریکه دانش آموزان رتبه های برتر کشوری و استانی را کسب نمودند.